F1 nieuws Foto: Getty Images / Red Bull Content Pool

Stewards onderzoeken incident Leclerc en Camara na tweede training in São Paulo

3 min lezen

De stewards onderzoeken een incident tussen Charles Leclerc en Rafael Camara in de tweede training in São Paulo. Camara reed in zijn eerste vrijdag als Formule 1-coureur dicht langs de Ferrari van Leclerc, die net zijn eerste snelle ronde op softs reed. De stewards onderzoeken het incident als onderdeel van een nader te bepalen onderzoek, zonder dat een beslissingsmoment is genoemd.

Toevoegen als voorkeursbronDan toont Google ons F1-nieuws vaker en bovenaan in je zoekresultaten. Toevoegen Toevoegen als voorkeursbron op Google
Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Kimi Antonelli was in de tweede training de snelste op Interlagos. Hij hield Lando Norris een kwart seconde achter zich, Max Verstappen werd derde.

Zo verliep de tweede training in São Paulo

Leclerc stond voor het eerst dit weekend op de baan. Hij was tussen Mexico-Stad en São Paulo vader geworden en reed in het begin van de sessie een 1.13,247 op de medium banden. Die tijd zakte snel weg in de ranglijst. Lewis Hamilton had moeite om zijn banden op temperatuur te krijgen en meldde dat zijn voorbanden van het type medium "niet werkten", schrijft PlanetF1.

Lees ook: Verstappen blijft klagen over het terugschakelen omdat hij elk detail beter wil hebben

In de eerste training waren er al meerdere rijders breed gegaan in bocht 1. Dat bleef ook in de tweede sessie lastig. Boven het circuit hing wat motregen.

Twintig minuten na de start stond Antonelli bovenaan met een 1.11,824 op de hard banden. Nico Hülkenberg had moeite om überhaupt de baan op te komen. Eerder die middag kwam de Audi R26 van Freddie Slater tot stilstand op de baan, waarna de auto uitgebreid werd nagekeken.

Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head appGratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer. Download app

Daarna bleef het een tijd rustig. Met iets meer dan de helft van de sessie te gaan begonnen de kwalificatiesimulaties op de rode softs. George Russell zette een 1.11,036 neer. Antonelli verbeterde die tijd en reed als eerste onder de 1.11. Norris was in zijn geüpgradede McLaren de dichtste achtervolger, een kwart seconde achter Antonelli. Verstappen volgde als derde.

Liam Lawson kwam bij bocht 8 een Williams tegen die volgens hem "elk weekend midden op de baan zit". Hierna draaide de sessie om de longruns. Hoeveel die gegevens waard zijn, is nog onduidelijk: er is kans op regen tijdens de kwalificatie of de race.

Lees ook: Vasseur houdt na het gesprek met Hamilton en Leclerc vast aan dezelfde richtlijnen

Camara en Leclerc raken elkaar bijna

Leclerc zat op zijn eerste softronde, een stuk uit de pas met de kopgroep, toen hij langs het Haas-stoeltje van Camara reed. De Ferrari-junior was nog bezig te wennen aan het leven in de Formule 1. Camara kreeg zijn plek eerder dan gepland na het ontslag van Esteban Ocon. Leclerc werd door Camara ingeklemd en kwam uiteindelijk als zevende door op zijn eerste softronde.

De stewards zetten het incident na afloop van de sessie op de lijst voor onderzoek. Het gaat om mogelijk hinderen.

De rest van de sessie

Gabriel Bortoleto zwaaide richting zijn Braziliaanse vriend Camara toen hij hem op het rechte stuk passeerde. Daar hing laaghangende bewolking en lichte motregen, ook in bocht 1 en 2.

Antonelli sloot de sessie af als snelste, voor Norris en Verstappen. Volgens de bron dreigt er tijdens de rest van het raceweekend meer regen.