McLaren weigert voorlopig een keuze te maken tussen Oscar Piastri en Lando Norris in de strijd om het kampioenschap. Teambaas Andrea Stella laat weten dat pas de wiskunde zal bepalen wanneer het team één coureur voorrang geeft. Dit terwijl Max Verstappen in de laatste races flink inloopt op de voorsprong van de beide McLaren-rijders.

Foto: McLaren
McLaren houdt vast aan gelijke behandeling Norris en Piastri
Verstappen loopt punten in
De situatie in het kampioenschap verandert snel. Verstappen heeft 64 punten goedgemaakt op Piastri in de afgelopen races. De Australiër staat nog wel aan de leiding, maar de Red Bull-coureur heeft de wind in de zeilen. In Austin pakte Verstappen de winst in zowel de sprint als de Grand Prix.
Norris eindigde als tweede in Texas. Piastri moest genoegen nemen met de vijfde plaats. Het verschil tussen de twee McLaren-coureurs bedraagt nu slechts 14 punten. Piastri leidt het kampioenschap, Norris staat tweede en Verstappen derde.
Geen teamorders tenzij noodzakelijk
Stella blijft bij zijn standpunt dat beide coureurs mogen strijden voor de titel. Het team heeft dit seizoen problemen gehad met teamorders. Na het incident in Singapore, waarbij Norris contact maakte tijdens het passeren van Piastri in de eerste ronde, beloofde McLaren consequenties. Toch blijft de teambaas achter de gelijke behandeling staan.
“We maken pas een keuze als de wiskunde ons daartoe dwingt,” vertelt Stella aan de aanwezige media. “De voorsprong op Max kan ook weer groter worden. Dat is hoe ik naar de situatie kijk.”
Vijf races en twee sprints te gaan
Er staan nog vijf races en twee sprintraces op het programma. Stella ziet daarin kansen voor zijn team. “We hebben circuits komen die goed bij onze auto passen,” legt hij uit. “We kunnen meer uit de auto halen dan we tot nu toe hebben gedaan. De coureurs erkennen zelf ook dat ze het beter hadden kunnen doen in enkele races.”
De teambaas verwijst naar eerdere seizoenen om zijn punt te maken. “In 2007 en 2010 won de coureur die derde stond de titel in de laatste race. We sluiten geen deuren, tenzij dat moet.”
Positief geluid na Austin
Ondanks het mindere resultaat in Texas blijft Stella positief. De race bood volgens hem hoopvolle signalen. “Het gevecht met Leclerc was leuk om te zien, maar zonder dat gevecht had Lando de snelheid gehad om te vechten voor de winst,” zegt de Italiaan. “Je moet die positie dan wel op de baan veroveren tegen Max, en dat is nooit simpel.”
McLaren miste de sprintrace in Austin door technische problemen. Dit zorgde voor een achterstand in de afstelling van de auto. “We zien nu al dat er meer performance in de auto had gezeten,” erkent Stella. “Wat betreft snelheid was deze race geruststellend. Onze pace was voldoende om mee te doen om de zege.”
Geen updates meer dit seizoen
Het team brengt de rest van het seizoen geen nieuwe onderdelen meer naar de auto. Stella bevestigt dit na de race in Texas. “Als we het over upgrades hebben, kunnen we bevestigen dat daar dit seizoen niets meer mee gebeurt.”
Red Bull bracht wel updates naar Austin. Dat verschil zou een rol kunnen spelen in de komende races. McLaren moet het doen met de huidige specificatie van de auto.