Russell over strijd met Hamilton: "Vechten op de baan geen probleem"

Foto: Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team

Russell over strijd met Hamilton: “Vechten op de baan geen probleem”

2 min

Hamilton, de zevenvoudig wereldkampioen, is normaal gesproken de man die je aan de leiding zou verwachten. Maar sinds de zomerstop is het duidelijk dat Russell zich steeds beter in zijn vel voelt en zijn potentieel wil bewijzen. Een gezonde competitie? Misschien. Maar het resulteerde wel in enkele opzienbarende momenten in Japan. Hamilton bekende na de race dat zijn auto niet ideaal was. Vooral tijdens de eerste stint worstelde hij met onderstuur en ging hij zelfs een paar keer wijd.

Teamgenoten of rivalen?

Na de race vroeg Russell zich hardop af of ze nu tegen andere teams racen of tegen elkaar. Een opmerking die motorsportanalist Peter Windsor ook niet ontgaan is. Volgens Windsor is dit niet hoe Mercedes zich wil presenteren. Het is namelijk duidelijk dat beide coureurs elkaar geen millimeter ruimte willen geven, zelfs als dat betekent dat ze tijd verliezen ten opzichte van hun concurrenten.

Strategie onder de loep

Beide coureurs waren na de race enigszins kritisch over de strategie van het team. Volgens Russell zorgde hun gevecht ervoor dat ze beiden tijd verloren. Hamilton beaamde dit en sprak zelfs over een lastige auto die hem deed denken aan de prestaties van vorig jaar. Dat brengt natuurlijk de vraag naar voren: hoe gaat Mercedes het tij keren? Hamilton gelooft nog steeds in het team en is ervan overtuigd dat de komende zes maanden cruciaal zullen zijn voor de ontwikkeling.

Fans kiezen partij

Online wordt er flink gediscussieerd over wie nu eigenlijk de ster van het team is. Terwijl een deel van de Hamilton-fans vindt dat Russell een toontje lager moet zingen, zijn er ook genoeg mensen die denken dat het de hoogste tijd is dat Russell zijn kans krijgt.

In het kort

Hamilton en Russell maken er geen geheim van dat ze beiden de beste willen zijn. En waarom ook niet? Ze zijn tenslotte coureurs van het hoogste niveau. Maar de vraag blijft: tot hoever kan en mag deze interne strijd gaan? Het team zal een manier moeten vinden om de twee titanen te managen, zeker als ze in de toekomst weer voor het kampioenschap willen strijden. Russell lijkt in ieder geval duidelijk in zijn standpunt: vechten op de baan is geen probleem, zolang het maar niet leidt tot onnodige risico’s en tijdverlies. En met dat sentiment kunnen we de komende races nog veel vuurwerk verwachten.

📱 Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android — push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app