F1 nieuws Foto: Williams

Setup experimenten kosten Williams kostbare rondetijd in Hongaarse sessies

3 min lezen

Carlos Sainz heeft bevestigd dat Williams tijdens de tweede vrije training in Hongarije zichzelf heeft benadeeld met ambitieuze setup-wijzigingen. Na een redelijke eerste trainingssessie zakte het team terug in FP2. De Spanjaard gaf toe dat het team “zichzelf langzaam heeft gemaakt” door te experimenteren met de afstelling. Williams plant nu terug te keren naar hun eerdere configuratie in een poging snelheid te vinden voor de kwalificatie.

Toevoegen als voorkeursbronDan toont Google ons F1-nieuws vaker en bovenaan in je zoekresultaten. Toevoegen Toevoegen als voorkeursbron op Google
Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Terugval in prestaties tussen trainingen

Williams bracht een reeks nieuwe upgrades mee naar de Belgische Grand Prix om een laatste push te geven voor het resterende deel van het F1 2025-seizoen. Zowel Sainz als teamgenoot Alex Albon voelde zich comfortabel met hun auto tijdens de eerste vrije training, waar ze respectievelijk de 15e en 11e tijd neerzetten.

De situatie veranderde echter drastisch in FP2. Sainz eindigde als 16e, terwijl Albon verder terugzakte naar de 18e positie. De prestaties van het team gingen zichtbaar achteruit na de doorgevoerde veranderingen.

Lees ook: Red Bull lost startprobleem pas in 2027 volledig op, zegt Mekies

Sainz openhartig over problemen

“We hadden hier en daar kleine problemen, maar uiteindelijk hebben we niet de prestaties die we dit weekend willen,” vertelde Sainz aan de media na afloop van FP2. “Ik verwacht dat we overnight enkele wijzigingen doorvoeren om te zien of we wat rondetijd kunnen vinden, want momenteel zijn we twee tot drie tienden te langzaam om in de top 10 te komen.”

De Spanjaard gaf toe dat het team grote veranderingen heeft doorgevoerd gedurende de dag “om te zien of we iets konden vinden in de prestaties.” Die verbetering bleef echter uit. Het plan is nu om “terug te keren naar enkele zaken die we gedurende de dag hebben aangepast om onszelf sneller te maken, met het gevoel dat we onszelf juist langzaam hebben gemaakt.”

Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head appGratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer. Download app

Albon blijft optimistisch

Albon toonde zich minder bezorgd over de situatie. “Onze snelheid in FP1 was eigenlijk echt sterk,” legde hij uit. “We hebben nooit een tweede push-ronde gedaan, maar we hadden een tempo dat rond de top-vijf lag in FP1 op een circuit dat normaal niet bij ons past.”

“In FP2 zijn Carlos en ik dezelfde richting opgegaan met de setup, en we zijn waarschijnlijk samen de verkeerde kant opgegaan. Vanaf dat moment in FP2 voelde het gewoon verkeerd, en we moeten terug naar wat we in FP1 hadden.”

Lees ook: Verstappen plaagt Antonelli met track limits na de GP van de Verenigde Staten

Uitdagingen bieden kansen

Williams was zich er volledig van bewust dat Hongarije een uitdagend circuit zou zijn. Albon ziet hierin juist een kans: “Het geeft ons de mogelijkheid om de setup te verkennen. Daarom veranderen we het, want we weten dat als we te veilig spelen, we waarschijnlijk geen punten gaan scoren dit weekend, dus we moeten wat dingen proberen.”

“We hebben nu goede ideeën. Ik denk dat we alles hebben onderzocht wat we moesten onderzoeken, en nu kunnen we kiezen wat we willen,” concludeerde de Britse coureur.