“Steiner zet zinnen op terugkeer in F1 met verassende teamovername”
Günther Steiner, voormalig teambaas van Haas, is volgens recente berichten van plan terug te keren in de Formule 1. Ditmaal niet als teambaas, maar als potentieel eigenaar van het team Visa Cash App RB. Na zijn vertrek eind vorig jaar bij Haas, waar hij geen vernieuwd contract ontving, is Steiner niet uit de racerij verdwenen.
Achter de schermen
Ondanks zijn vertrek bij Haas is Steiner actief gebleven in de Formule 1-wereld, zij het in een andere rol. Hij is vaak gezien in de paddock, waar hij zijn kennis deelt als analist. Daarnaast nam hij tijdens de Grand Prix van Australië de post-race interviews voor zijn rekening met coureurs als Carlos Sainz en Charles Leclerc van Ferrari, en Lando Norris van McLaren.
Nieuwe ambities
Steiner heeft duidelijk gemaakt dat hij openstaat voor een terugkeer in een meer directe rol binnen de Formule 1. Het gerenommeerde Japanse medium AS-Web meldt dat hij zijn oog heeft laten vallen op het team van Visa Cash App RB, waarvan al langer geruchten gaan dat het mogelijk overgenomen zou worden. Hij zou investeerders op de been hebben gebracht om een serieuze gooi te doen naar het eigenaarschap.
Toekomstplannen
Steiner heeft eerder aangegeven dat hij niet enkel geïnteresseerd is in een rol als teambaas zoals hij die bij Haas had. “Ik ben niet geïnteresseerd in het runnen van een team op dezelfde basis als Haas”, werd Steiner geciteerd in Autosport-web. “Ik heb zoveel jaren in de F1 doorgebracht dat ik meer wil doen dan alleen maar meedoen en af en toe punten scoren. Ik wil echt meedoen en proberen te winnen. Ik kom niet terug om alleen maar een team te leiden.”