
Foto: Red Bull Content Pool
Verstappen krijgt eerste blik op Red Bull motor voor 2026
📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!
Max Verstappen heeft na zijn overwinning in Monza een bezoek gebracht aan de Red Bull Powertrains faciliteit in Milton Keynes. De viervoudig wereldkampioen kreeg een uitgebreide rondleiding door de motorfabriek en werd bijgepraat over de voortgang van het 2026-motorproject. Ben Hodgkinson, technisch directeur van Red Bull Powertrains, leidde de tour door de faciliteit waar de eerste eigen motor van Red Bull wordt ontwikkeld.
Viering overwinning leidt tot fabriekbezoek
De Nederlandse coureur arriveerde woensdag op de Red Bull campus om zijn onverwachte zege in Italië te vieren met het personeel. Laurent Mekies en Verstappen spraken de teamleden toe in het hoofdgebouw. Na de festiviteiten liep het gezelschap naar de overkant van de straat.
Daar bevindt zich de motorfaciliteit van Red Bull Powertrains-Ford. Verstappen werd vergezeld door teambaas Mekies en topadviseur Helmut Marko tijdens de rondgang door de fabriek.
Hodgkinson toont progressie motorontwikkeling
Ben Hodgkinson nam de leiding over de tour door zijn domein. De voormalig Mercedes-engineer is verantwoordelijk voor het complete 2026-motorproject van Red Bull. Hij bracht Verstappen op de hoogte van alle ontwikkelingen sinds het laatste bezoek.
Het team werkt momenteel aan de laatste fase van de motorontwikkeling voor het nieuwe reglement. Red Bull beëindigt na dit seizoen de samenwerking met Honda en wordt een standalone motorfabrikant.
Mount Everest van een uitdaging
Mercedes-teambaas Toto Wolff omschreef Red Bull’s motorproject eerder als “de Mount Everest beklimmen”. Mekies erkent deze vergelijking volledig. “Toto heeft gelijk door te zeggen dat het een Mount Everest is om te beklimmen. Dit is eigenlijk zo gek als het maar kan worden”, aldus de Fransman.
De teambaas toont zich realistisch over de verwachtingen voor 2026. Red Bull verwacht niet direct op het niveau van Ferrari of Mercedes te kunnen concurreren. “Het zou dom zijn om te denken dat we binnenkomen en meteen op het niveau van Ferrari of Mercedes kunnen zitten”, stelt Mekies.
Hij voorspelt een jaar vol uitdagingen. “We verwachten volgend seizoen een jaar vol hard werk en een jaar met slapeloze nachten om op het juiste niveau te kunnen komen.”
Ford partnership versterkt motorproject
Red Bull werkt samen met Ford aan de 2026-motor. Mark Rushbrook van Ford Racing beschrijft de samenwerking als natuurlijk geworden na drie jaar ontwikkeling. Het Amerikaanse merk helpt Red Bull al sinds voor de officiële aankondiging van het partnership.
De teams van beide bedrijven werken nu geïntegreerd samen. Medewerkers reizen regelmatig heen en weer tussen de faciliteiten. “Het is een geïntegreerd team op dit punt”, legt Rushbrook uit.
Simulatorwerk voor 2026 in volle gang
Verstappen speelt een belangrijke rol in het simulatorwerk voor de nieuwe motorreglementering. Hij testte voorafgaand aan Zandvoort nog verschillende aspecten van de 2026-specificaties. De coureur houdt zich echter op de vlakte over conclusies uit het simulatorwerk.
“In de simulator kun je de dingen toch net zo goed maken als dat je zelf wilt. Dat ligt er maar net aan hoe je de dingen invult”, verklaarde Verstappen tijdens het Dutch GP-weekend. Hij wacht liever af hoe de daadwerkelijke prestaties uitpakken op het circuit.