De wedstrijdleiding riep Kimi Antonelli en Lando Norris op het matje na een vermeend incident tijdens de sprintkwalificatie. Antonelli in de Mercedes kwam uit de pits en reed de baan op bij bocht 1. Op dat moment naderde Norris in zijn McLaren.

Geen straf voor Antonelli na onderzoek hinderen Norris tijdens sprintkwalificatie GP China
De stewards bestudeerden videobeelden, telemetriegegevens, teamradio en onboardcamera’s van beide auto’s. Ook hoorden ze verklaringen van beide coureurs en teamvertegenwoordigers. Het incident gebeurde om 15:51 uur tijdens de sprintkwalificatie van de tweede ronde van het kampioenschap.
Norris vertelde de stewards dat hij bezig was met een “pushing warm up lap” en niet met een snelle ronde. Hij probeerde op dat moment geen representatieve rondetijd neer te zetten. De McLaren-coureur gaf aan dat hij niet gehinderd was door Antonelli.
De stewards stelden vast dat Antonelli de McLaren wel onnedig had gehinderd als Norris een snelle ronde had gereden. De positie van de Mercedes op de baan zou in dat geval een probleem zijn geweest. Omdat Norris echter niet bezig was met een representatieve rondetijd, besloten de stewards geen verdere actie te ondernemen.
George Russell leidt het klassement na zijn zege in Australië. Teamgenoot Antonelli staat tweede. De Grand Prix van China is de tweede race van het seizoen en het eerste sprintweekend van 2026.
Het officiële FIA-document is beschikbaar via deze link.