Hulkenberg bereikt grid niet tijdens Grand Prix van Australië

2 min ·

De Grand Prix van Australië, de eerste race van het 2026 Formule 1-seizoen, leverde voor Nico Hulkenberg een vroeg einde op. De stewards onderzochten een mogelijke overtreding van artikel B5.2.4 van de FIA F1-reglementen door de coureur van Audi Revolut F1 Team.

Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Het incident vond plaats tijdens de verkenningsronden op zondag 8 maart om 14:30 uur. Auto nummer 27 bereikte de grid niet onder eigen kracht aan het einde van deze ronden. Het team verwijderde de wagen van Hulkenberg vervolgens van de grid en bracht hem terug naar de garage.

De stewards bekeken videobeelden van het voorval. Ze stelden vast dat auto 27 de grid inderdaad niet onder eigen kracht kon bereiken. Hierdoor kon de wagen niet vanaf de grid starten. Het team nam de beslissing om de auto terug te brengen naar de garage. Hulkenberg startte niet in de race.

Lees ook: Lindblad kwalificeert zich als tiende voor Spaanse GP na crash in VT2 op Madring

De stewards concludeerden dat er onder deze omstandigheden geen overtreding was gepleegd. Ze besloten tot geen verdere actie. Het besluit werd op 8 maart om 16:42 uur officieel gemaakt in document 59.

De race in Melbourne markeert de start van een nieuw tijdperk in de Formule 1 met nieuwe technische reglementen voor 2026. George Russell startte vanaf pole position voor Mercedes, met teamgenoot Kimi Antonelli naast hem op de eerste startrij.

Het volledige FIA-document is beschikbaar via de officiële website van de FIA.