De 19-jarige Kimi Antonelli kon zijn emoties niet bedwingen na zijn eerste overwinning in de Formule 1. De Mercedes-coureur barstte tijdens het interview na de race in China in tranen uit. Hij bedankte zijn team voor het waarmaken van zijn droom.

Foto: Mercedes
Antonelli in tranen: ‘Mercedes heeft mijn droom waargemaakt’
Tranen tijdens eerste interview
Antonelli stond direct na de finish te woord bij interviewer David Coulthard. De Italiaan probeerde zijn verhaal te doen, maar de emoties werden hem te veel. “Ik ben sprakeloos. Ik sta op het punt om te gaan huilen, om eerlijk te zijn,” zei Antonelli voordat de tranen kwamen.
Hij veegde zijn ogen droog met de mouw van zijn overall. “Dankjewel aan mijn team. Ze hebben me geholpen om deze droom te bereiken,” stamelde hij tussen het snikken door.
Historische zege voor Italië
De overwinning betekent de eerste zege voor een Italiaanse coureur sinds Giancarlo Fisichella in 2006. Antonelli was zichtbaar trots op deze prestatie. “Gisteren zei ik nog dat ik Italië weer helemaal aan de top wilde brengen. Dat is vandaag gelukt,” aldus de Mercedes-coureur.
Schrikmoment bezorgt hartkloppingen
De race verliep niet zonder problemen voor Antonelli. Hij bouwde een voorsprong van ruim negen seconden op, maar maakte een remfout in de hairpin. De coureur blokkeerde zijn banden en schoot rechtdoor. “Ik bezorgde mezelf bijna een hartaanval tegen het einde met een flat spot,” gaf hij toe.
Zijn race-engineer Peter Bonnington kwam over de boordradio met de boodschap om de auto veilig naar huis te brengen. Antonelli deed dat en finishte uiteindelijk vijf seconden voor teamgenoot George Russell.
Start niet volgens plan
De race begon niet perfect voor de Italiaan. Hij verloor de leiding aan Lewis Hamilton bij de start. “De start was niet makkelijk. Ik dekte de binnenkant waarschijnlijk te veel af en gaf de Ferrari te veel ruimte,” verklaarde Antonelli. Hij herpakte zich echter snel en nam de koppositie in de tweede ronde alweer over.
Blik op kampioenschap
Russell staat nu vier punten voor op Antonelli in de WK-stand. De jonge coureur denkt echter niet te ver vooruit. “We zijn nog maar aan het begin. Ik focus me altijd van race tot race. Dan zien we aan het einde van het jaar wel waar we uitkomen,” zei hij.
Over zijn teamgenoot was Antonelli lovend. “George is een geweldige coureur. Heel sterk in alle opzichten. Er zal veel nodig zijn om hem te verslaan. Maar het is ook een kans om van hem te leren,” besloot de emotionele racewinnaar.