Mick Schumacher krijgt mogelijk een nieuwe kans in de Formule 1. Audi-teambaas Mattia Binotto heeft bevestigd dat de Duitse coureur wordt overwogen voor een zitje bij het Audi-Sauber team in 2025. Deze onverwachte ontwikkeling biedt Schumacher, die sinds eind 2022 zonder vast F1-zitje zit, een potentiële weg terug naar de koningsklasse van de autosport.
Schumacher’s huidige situatie
Na zijn vertrek bij Haas eind 2022 vervult Schumacher momenteel de rol van reservecoureur bij Mercedes. Ondanks zijn deelname aan het World Endurance Championship voor Alpine, ging een mogelijke overstap naar het Franse F1-team niet door. Alpine koos in plaats daarvan voor de jonge Jack Doohan.
Deze beslissing leek Schumacher’s kansen op een terugkeer in de Formule 1 te verkleinen. Echter, de recente uitspraken van Binotto bieden nieuwe hoop voor de 25-jarige coureur.
Audi’s zoektocht naar talent
Het Audi-Sauber team is nog op zoek naar een teamgenoot voor Nico Hülkenberg voor het seizoen 2025. Tot nu toe leken Valtteri Bottas en F2-coureur Gabriel Bortoleto de voornaamste kandidaten. Binotto, die onlangs aantrad als teambaas, heeft echter een bredere blik op de mogelijkheden.
In een interview met de Corriere della Sera zei Binotto: “We kunnen ons de luxe permitteren om niet overhaast te werk te gaan, aangezien alle andere teams hun line-ups al hebben vastgelegd.”
Hij voegde toe: “Er zijn twee essentiële opties: aan de ene kant ervaring om ons op het groeipad te zetten. Aan de andere kant een jonge, getalenteerde coureur die ons kan begeleiden op weg naar de top.”
Schumacher in beeld
Gevraagd naar Schumacher, met wie Binotto samenwerkte tijdens zijn tijd als teambaas bij Ferrari, was hij duidelijk: “We evalueren hem zeker. Ik heb hem ontmoet en met hem gesproken. Ik ken hem al lang omdat hij deel uitmaakte van de Ferrari Driver Academy. Ik ken zijn sterke punten en voordelen. Hij is een van de namen die we in gedachten hebben.”
Deze uitspraken tonen aan dat Schumacher nog steeds hoog aangeschreven staat binnen de F1-paddock, ondanks zijn afwezigheid op de grid in de afgelopen twee seizoenen.
Langetermijnvisie van Audi
Binotto benadrukte dat het Audi-project een uitdaging van formaat is die tijd zal kosten. “We staan aan het begin van de klim. Voor ons ligt de Everest, en nu kunnen we alleen nog maar de basis zien,” verklaarde hij metaforisch.
De Italiaanse teambaas erkende de achterstand op andere teams: “Als we ons vergelijken met onze tegenstanders, hebben we ongeveer 400 mensen minder. We moeten groeien om op hetzelfde niveau te kunnen concurreren.”
Wat betreft de tijdlijn voor succes, temperde Binotto de verwachtingen: “Andere teams hebben jaren nodig gehad om de top te bereiken. Het zal vijf tot zeven jaar duren. We verwachten in 2030 mee te kunnen strijden.”
Toekomstperspectief
De mogelijke terugkeer van Mick Schumacher in de Formule 1 via Audi zou een interessante wending zijn in zijn carrière. Met de langetermijnvisie van het team en de ervaring die Schumacher de afgelopen jaren heeft opgedaan, zou dit een kans kunnen zijn voor beide partijen om te groeien en succes te behalen in de koningsklasse van de autosport.