Nikita Mazepin hoopt in 2023 terug te keren op internationale circuits
📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!
Exit bij Haas
Mazepin heeft ook aangegeven dat hij nog steeds baalt van zijn exit bij Haas. Hij had het gevoel dat hij Mick Schumacher kon verslaan en had daarom een plannetje gemaakt om beter voor de dag te komen dan de Duitse coureur. Mazepin zegt: “Ik houd er niet van om te praten over iets wat had kunnen gebeuren. Maar als je kijkt naar de laatste dag in Barcelona, dan zie je dat ik sneller was.” Hij blijft dus vol ambitie en hoopt in 2023 weer te kunnen laten zien wat hij waard is op de internationale circuits.
Dakar
Mazepin heeft ook laten weten dat hij niet van plan is om deel te nemen aan de Dakar Rally. Hij zegt: “Dat is te moeilijk. Er zijn te veel problemen en het heeft geen nut als ik dat allemaal ga opnoemen.” Hij blijft dus op zoek naar andere racemogelijkheden buiten Rusland om zijn ambitie waar te maken.
Oorlog in Oekraïne
Mazepin’s ontslag bij Haas was een gevolg van de oorlog in Oekraïne en zijn banden met het Kremlin. De Russische coureur was een van de coureurs van het Amerikaanse team tot en met de wintertest in Barcelona, maar toen de oorlog uitbrak werd zijn positie onhoudbaar. Hij werd ontslagen en ondertekende het document van de FIA niet, waardoor hij niet kon racen buiten Rusland. Mazepin is vastbesloten om in 2023 terug te keren op de internationale circuits en hoopt meer te kunnen vertellen over zijn plannen in januari.