F1 nieuws Foto: Getty Images / Red Bull Content Pool

Red Bull voert volgens Mekies geen serieuze gesprekken over motoren voor Aston Martin

3 min lezen

Red Bull voert geen serieuze gesprekken over het leveren van motoren aan een ander team. Dat zegt Laurent Mekies na de Grand Prix in Austin tegen de media, schrijft Crash.net. Aanleiding is het gerucht dat Aston Martin, dat dit seizoen met Honda worstelt, interesse zou hebben in de Red Bull-motor. “Voeren we serieuze gesprekken met iemand om een ander team van motoren te voorzien? Nee, we vinden niet dat we daar klaar voor zijn.”

Toevoegen als voorkeursbronDan toont Google ons F1-nieuws vaker en bovenaan in je zoekresultaten. Toevoegen Toevoegen als voorkeursbron op Google
Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Mekies erkent dat de motor veel aandacht trekt. “We kregen veel ongewenste positieve publiciteit over de prestaties van onze motor, en daar kwam zeker belangstelling van veel teams bij.” Een eeuwigheidsgarantie geeft hij niet. “Staat het de komende vijf jaar vast? Nee, want ik weet niet wat er de komende vijf jaar gebeurt.”

Waarom Aston Martin aan de Red Bull-motor wordt gekoppeld

Aston Martin zou volgens de berichten zijn huidige situatie onder de loep nemen na een moeizaam eerste jaar met Honda. Het team staat met zeven punten tiende in de constructeursstand. Volgens RacingNews365 gaat het gerucht dat Aston Martin al in 2028 van Honda naar Red Bull Powertrains zou overstappen.

Lees ook: Norris doet met LN4 Fusion in 2027 ook mee in de Formule 2

Zondagavond kregen zowel Mekies als Aston Martin-vertegenwoordiger Mike Krack de vraag of ze zo’n samenwerking konden uitsluiten, meldt Motorsport.com. Krack hield vast aan Honda. “Ik kan alleen zeggen dat we een langetermijnpartner hebben, Honda, die dit weekend overigens zijn 500e race heeft gereden. En ik denk dat we ook samen zijn als we onze eerste race samen winnen.”

Adrian Newey zei eerder in Austin tijdens de persconferentie van de FIA dat hij vertrouwen heeft in Honda. “Bij Honda is nu veel energie en er lopen projecten die misschien nog in een vroeg stadium zitten, maar waar we veel belofte in zien.” Honda zelf verwacht in 2027 nog niet meteen bij de top te horen.

Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head appGratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer. Download app

Red Bull heeft eerst nog werk te doen

Red Bull maakte dit jaar voor het eerst een eigen motor, samen met Ford. Daarvoor kocht het team motoren van Cosworth, Ferrari, Renault en Honda. Veel mensen verwachtten dat de motor in zijn debuutseizoen zou moeten knokken. Max Verstappen won er toch twee Grands Prix mee: de Grand Prix van Bahrein in Maleisië en de Grand Prix van Singapore.

Volgens Mekies ligt de prioriteit bij de eigen prestaties. “We hebben nog genoeg werk te doen om de motor te verbeteren, de integratie in de auto te verfijnen en het niveau van de beste concurrenten te halen. Pas dan kunnen we overwegen om naast Racing Bulls nog een team te bevoorraden.”

Lees ook: Vesti rijdt in Mexico de eerste training in de auto van Russell

Red Bull levert nu al aan twee teams. Dat zijn vier auto’s waarmee data wordt verzameld. Dat is volgens Motorsport.com een van de redenen waarom een klantenteam voor de fabrikant minder dringend is.

Mekies sluit af met een duidelijke tijdsaanduiding. “Er verandert het komende jaar of zo dus niets.”