F1 nieuws Foto: Scuderia Ferrari

Vasseur wil weten waarom Leclerc in Q3 in Austin niet sneller werd

4 min lezen

Ferrari weet nog niet waarom het in Q3 in Austin tempo verloor. Charles Leclerc was in Q2 de snelste, maar verbeterde zijn tijd in de laatste kwalificatieronde niet. Hij startte daardoor als vierde en werd in de race tweede. Fred Vasseur wijst die laatste ronde aan als het punt dat Ferrari moet uitzoeken. “Als ik iets aan dit weekend zou moeten veranderen, dan is het alleen de laatste ronde van Q3”, zegt de teambaas, schrijft PlanetF1.

Toevoegen als voorkeursbronDan toont Google ons F1-nieuws vaker en bovenaan in je zoekresultaten. Toevoegen Toevoegen als voorkeursbron op Google
Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Vasseur noemt het weekend verder goed. “De frustratie van vanavond is gemakkelijk te verwerken, want over het geheel hebben we het collectief goed gedaan. We moeten begrijpen wat we in Q3 anders hadden kunnen doen.” Het tempo zat er volgens hem het hele weekend. “Van het moment dat de auto vrijdagochtend de baan op ging tot de laatste ronde van de race was de snelheid er.”

Wat er misging in Q3 voor Ferrari in Austin

Leclerc zette in Q2 een tijd van 1:34.198 neer. Die ronde had hem de tweede plek op de grid opgeleverd, achter Kimi Antonelli. De Mercedes-coureur pakte pole position met 1:34.035 en verbeterde zich in Q3 wel.

Lees ook: Lawson noemt een negende of tiende plek het maximum voor Racing Bulls

Leclerc was niet de enige die zijn tijd niet verbeterde. Lando Norris en George Russell deden dat evenmin. Ze behoorden met Leclerc tot de weinige coureurs van de vier beste teams die in Q3 niet sneller werden dan in Q2.

Vasseur ziet in Q3 een algemeen verschijnsel. “Waarschijnlijk zette Kimi een stap vooruit, want je kunt je voorstellen dat hij eerder niet goed zat en in Q3 alles bij elkaar kreeg”, zegt hij. “Maar ik denk dat de andere zeven auto’s, behalve Hadjar, juist achteruitgingen. Charles was de snelste auto in Q2 en in Q3 hebben we het zeker niet perfect gedaan.”

De marges zijn volgens Vasseur zo klein dat een windvlaag, een beetje slippen of oververhitte banden al uitmaken. “Als je niet alles samenbrengt, kun je van P2 naar P6 gaan.” Hij benadrukt dat het niet alleen om het pakket gaat. “Het gaat ook om uitvoering.”

Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head appGratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer. Download app

Leclerc over de banden

In de kwalificatie verloor Ferrari tempo in Q3. Leclerc wees na afloop op een klein temperatuurverschil tussen Q2 en Q3. “Het was een of twee graden minder in Q3 en voor mij was dat een enorm verschil”, zei hij. “Ik worstelde echt in de outlap, ik gleed er al flink van en dat maakte het daarna heel moeilijk.”

Hij ziet een patroon in hoe Ferrari de banden in de kwalificatie benut. “Voor de anderen is het wat makkelijker om in Q3 de rondetijd eruit te halen dan voor ons. Zodra we een klein stukje buiten het werkgebied van de banden zitten, kost dat ons veel. Dit moeten we dus onderzoeken.”

Lees ook: Sainz snapt niet waarom Lindblad na de start in Austin geen straf kreeg

De race vanaf de vierde plek

Leclerc pakte in bocht 1 de tweede plaats van Max Verstappen, maar was aan het eind van de eerste ronde weer achter de Red Bull. Daarna voerde hij ongeveer driekwart van de race een strategiestrijd met Verstappen. Tien ronden voor het einde won hij die, maar toen lag hij 16 seconden achter Antonelli. Op de harde band was zijn tempo hoog en hij liep tot de finish ongeveer drie seconden in op de winnaar.

Leclerc zelf zegt dat hij te veel tijd verloor in het gevecht met Verstappen en Norris. Hij vermoedt wel dat Antonelli’s tempo hem hoe dan ook de zege had gekost. Op de vraag of de overwinning was blijven liggen, wees hij naar de kwalificatie. “Als je kijkt naar VT1, VT2 en VT3, waren we heel sterk”, zei hij. “In de kwalificatie was het in Q3 extreem moeilijk om de banden op temperatuur te brengen en daar hebben we waarschijnlijk een kans op de zege verspeeld.”