Max Verstappen stuurt een Britse journalist weg tijdens zijn persmoment in Suzuka voor de Grand Prix van Japan

Foto: Red Bull Content Pool

Verstappen weigert te praten totdat Britse journalist zaal verlaat in Suzuka

3 min

Max Verstappen weigerde donderdag zijn persmoment in Japan te beginnen zolang een Britse journalist in de zaal zat. De reden gaat terug naar de seizoensfinale in Abu Dhabi vorig jaar, waar de journalist Verstappen een vraag stelde die hem tot op heden niet loslaat.

Verstappen stuurt journalist weg in Japan

In de Red Bull-hospitality op het circuit van Suzuka nam Verstappen zoals gebruikelijk donderdag plaats voor het persmoment met schrijvende journalisten. Hij had zijn televisie-interviews al afgerond en schoof aan voor de tien minuten durende sessie met de pers. Maar nog voor de eerste vraag gesteld was, viel hij een andere journalist in de rede.

“Eén seconde, ik spreek niet voor hij vertrekt”, zei Verstappen, terwijl hij de blik op een specifieke journalist richtte. De man in kwestie reageerde verrast: “Serieus?!” Verstappen bevestigde het zonder aarzeling: “Ja.”

Wat volgde was een korte woordenwisseling. De journalist vroeg of het om de vraag van vorig jaar ging. Verstappen bevestigde. Of hij echt wilde dat de journalist vertrok? Verstappen bevestigde. Of het ging om de vraag in Abu Dhabi over het incident in Spanje? Verstappen: “Ga weg.” Toen de journalist vroeg of Verstappen er echt zo boos over was, klonk het antwoord opnieuw: “Ja, ga weg.”

De journalist verliet de ruimte. Verstappen keek de zaal in: “Nu kunnen we beginnen.”

De vraag die alles startte

De aanleiding ligt in Abu Dhabi, vlak na de laatste race van het 2024-seizoen. Verstappen miste de wereldtitel op twee punten. De journalist van de Britse krant The Guardian stelde hem toen de volgende vraag: “Max, je verloor van Lando Norris met een verschil van slechts twee punten. Wat denk je nu over het incident met George Russell in Spanje? Heb je daar achteraf spijt van?”

Het incident waar hij op doelde vond plaats tijdens de Grand Prix van Spanje. Verstappen reed bewust in op de Mercedes van Russell, ontving een tijdstraf van tien seconden en zakte van de vijfde naar de tiende plek. Dat kostte hem negen punten in het kampioenschap.

Verstappen reageerde in Abu Dhabi zichtbaar geïrriteerd: “Je vergeet al het andere dat dit seizoen is gebeurd. Het enige dat je noemt is Barcelona, ik wist dat dat zou komen. Je geeft me nu zo’n stomme grijns! Het hoort er nu eenmaal bij in de racerij. Je leeft en je leert. Het kampioenschap bestaat uit 24 races. Ik heb ook veel vroege kerstcadeaus gekregen in de tweede helft van het seizoen, dus daar kun je ook vraagtekens bij zetten.”

Niet de eerste keer

Verstappen heeft vaker moeite gehad met vragen van Britse media. Na de titelstrijd met Lewis Hamilton in 2021 boycotte hij tijdelijk de cameraploegen van Sky Sports, waaronder verslaggever Ted Kravitz, omdat ze bleven twijfelen aan de rechtmatigheid van zijn titel. Dat duurde één raceweekend, waarna de kwestie werd uitgesproken en Verstappen weer normaal meewerkte.

Of het nu ook zo’n vaart loopt, is afwachten. Het persmoment op donderdag is niet verplicht voor coureurs. Alleen de officiële FIA-persconferentie is dat. Red Bull kan ingrijpen, maar of dat gebeurt is onbekend. Verstappen zelf leek na het vertrek van de journalist volledig ontspannen en beantwoordde de rest van de vragen zoals gewoonlijk.

📱 Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android — push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app