Wie pakt het stuur over van Hamilton bij Mercedes?
Lewis Hamilton’s aangekondigde vertrek naar Ferrari na dit seizoen betekent dat Mercedes voor een aanzienlijk dilemma staat. Toto Wolff moet een keuze maken tussen het aantrekken van een ervaren coureur of het investeren in jong talent. De huidige prestaties van het team maken deze beslissing des te complexer.
Keuzes voor Wolff
Toto Wolff staat voor een moeilijke taak. Na de aankondiging van Lewis Hamilton dat hij het team na twaalf trouwe jaren zal verlaten, is de zoektocht naar een waardige opvolger in volle gang. Mercedes bevindt zich momenteel niet in hun beste vorm, waardoor de keuze tussen een ervaren coureur of een jeugdig talent nog belangrijker is. Wolff merkt op dat de besluitvorming vanuit verschillende perspectieven moet worden benaderd, gezien de huidige staat van het team.
Opties voor Mercedes
Er zijn enkele ervaren namen waarmee Mercedes in verband is gebracht, zoals Max Verstappen, Sebastian Vettel en Carlos Sainz. Echter, Wolff is zich bewust van het feit dat zulke topcoureurs alleen naar Mercedes zullen trekken als het team weer competitief kan zijn. Aan de andere kant staat Andrea Kimi Antonelli, een jong talent dat al onderdeel uitmaakt van het juniorprogramma van Mercedes, te popelen om zijn opwachting te maken. Mercedes zou kunnen overwegen om op lange termijn een team om hem heen te bouwen.
Wolff’s visie op de toekomst
Wolff verklaarde: “Ik denk dat we in een opbouwfase zitten. Het kan betekenen dat we een jonge coureur in de auto zetten en hem een kans geven. Dat geeft minder druk dan wanneer we meteen voor overwinningen moeten vechten.” Deze aanpak zou kunnen betekenen dat Antonelli mogelijk eerder dan verwacht zijn kans krijgt in de Formule 1.
Ontwikkelingsplan voor Antonelli
Mercedes heeft een zorgvuldig plan opgesteld om Antonelli klaar te stomen voor de Formule 1. Deze week test hij in een Mercedes W12 uit 2021 op de Red Bull Ring. Afhankelijk van hoe hij zich ontwikkelt, kan hij later dit seizoen ook in een recentere auto rijden. Wolff bevestigde dat het opleidingsprogramma voor Antonelli goed doordacht is en dat men niet afwijkt van de geplande aanpak.