Williams onthult legendarisch Forward W logo voor seizoen 2026

Foto: Williams

F1Head

Williams onthult legendarisch Forward W logo voor seizoen 2026

📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!

Gepubliceerd op 3 november 2025 om 16:24

Williams stapt met een aangepaste naam en een nieuw logo het seizoen 2026 in. De renstal uit Grove keert terug naar een logo uit de beginperiode van het team en past de officiële naam aan.

Naamswijziging voor 2026

Het team staat vanaf volgend seizoen bekend als Atlassian Williams F1 Team. De naam Atlassian Williams Racing verdwijnt daarmee na één seizoen alweer. Atlassian blijft wel als titelsponsor aan het team verbonden.

De nieuwe naam Williams F1 Team gebruikte de renstal eerder tussen 2000 en 2006. Ook in 2012 en 2013 droeg het team deze naam. Tussen 2014 en vorig seizoen heette het team Williams Racing.

Forward W keert terug

Het huidige logo met de rechtopstaande W verdwijnt. Williams brengt de cursieve W terug die het team gebruikte vanaf de oprichting in 1977. Dit Forward W logo stond op de auto’s waarmee Williams negen constructeurstitels en zeven coureurstitels won.

Het logo verdween in 1999 toen het team de samenwerking met BMW aanging. De nieuwe versie is een moderne interpretatie van het originele ontwerp van Frank Williams.

Verbinding met het verleden

“Ik ben trots dat we vanaf volgend jaar bekendstaan als Atlassian Williams F1 Team en een logo op onze auto hebben dat geïnspireerd is door onze oprichter Sir Frank Williams en diep verbonden is met onze succesvolle decennia,” zegt Vowles.

De teambaas legt uit dat de aanpassingen dienen om het verleden te verbinden met de toekomst. “Als team raken we geïnspireerd door ons verleden, maar kijken we vooruit naar de toekomst. We zijn vastbesloten om een nieuw hoofdstuk met een wereldtitel te schrijven in de geschiedenis van Williams.”

Vowles benadrukt dat de nieuwe identiteit het team moet herintroduceren bij fans die de sport nog niet volgden tijdens de dominante jaren van Williams.

Focus op nieuwe generatie

Marcus Prosser licht toe dat het team met de aanpassingen ook een nieuwe generatie fans wil bereiken. “We hopen dat onze bestaande en loyale fans er enthousiast over zullen zijn. Maar we hopen ook dat het een nieuwe generatie zal verbinden met onze ongelooflijke erfenis,” aldus de marketingdirecteur.

Beste seizoen sinds jaren

Williams beleeft onder leiding van Vowles het beste seizoen sinds 2016. Het team staat vijfde in het constructeurskampioenschap met 111 punten. Dit is meer dan de renstal in de afgelopen zeven seizoenen bij elkaar verzamelde.

Sainz bezorgde Williams in Azerbeidzjan een podiumplaats. Het was de eerste podiumfinish sinds de tweede plaats van Russell in de verregende race in België in 2021. In droge omstandigheden moest Williams zelfs terug naar de derde plaats van Stroll in Azerbeidzjan in 2017 voor een eerder podium.

Sainz en Albon vormen ook in 2026 het rijdersduo. Het wordt hun tweede seizoen samen bij de renstal. Williams start dat jaar onder een compleet nieuw technisch reglement.