FIA

Leclerc moet zich melden bij stewards na incident met Russell in Miami

1 min lezen

De stewards van de Formule 1 hebben Charles Leclerc opgeroepen voor een gesprek over een incident tijdens de vierde ronde van het 2026 seizoen in Miami. De Monegask moet zich samen met een teamvertegenwoordiger van Scuderia Ferrari HP melden.

Toevoegen als voorkeursbronDan toont Google ons F1-nieuws vaker en bovenaan in je zoekresultaten. Toevoegen Toevoegen als voorkeursbron op Google
Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Het incident gebeurde in bocht 17 tussen auto 16 van Leclerc en auto 63 van Mercedes-coureur George Russell. De stewards onderzoeken een mogelijke overtreding van Appendix L, Chapter IV, Article 2 d) van de International Sporting Code.

De oproep werd om 15:15 uur officieel gemaakt via document 87. De hoorzitting staat gepland voor 16:00 uur. Leclerc zal verschijnen voor de stewards Nish Shetty, Natalie Corsmit, Vitantonio Liuzzi en Steve Pence.

Lees ook: Lawson verliest zijn achtste plek in Mexico door een overtreding op de auto

Het incident vond plaats tijdens de race in Miami. Kampioenschap leider Andrea Kimi Antonelli startte vanaf pole position, terwijl beide Ferrari’s en Mercedes-rijders voor topposities streden tijdens de race op het Miami International Autodrome.

De uitkomst van de hoorzitting kan mogelijk invloed hebben op de einduitslag van de Grand Prix. De stewards beslissen of er een sanctie volgt voor de Ferrari-coureur.

Bekijk hier het officiële FIA document