FIA

Perez ontspringt de dans: geen straf voor Cadillac na gele vlag-incident in São Paulo

1 min lezen

Sergio Perez kwam er zaterdag zonder kleerscheuren vanaf na een onderzoek naar een vermeende overtreding van de gele vlag-regels. De Cadillac-coureur reed om 14:28 uur door een sector waar double yellow flags werden gezwaaid, nadat Car 51 van Gabriel Bortoleto in Turn 1 de controle over zijn auto was verloren.

Toevoegen als voorkeursbronDan toont Google ons F1-nieuws vaker en bovenaan in je zoekresultaten. Toevoegen Toevoegen als voorkeursbron op Google
Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

De stewards bekeken video-, telemetrie- en marshalling-data en concludeerden dat Perez nauwelijks tijd had om te reageren. Hij was al aan het remmen voor Turn 1 toen de gele vlaggen actief werden. Uit de telemetrie bleek dat hij harder remde dan op vergelijkbare ronden en met een lagere snelheid door Turn 2 en 3 reed. Ook deed hij langer over de betreffende marshalling-sector dan normaal.

Op basis van die gegevens oordeelden de stewards dat Perez voldoende had gereageerd op de gele vlaggen en zijn snelheid genoeg had aangepast aan de omstandigheden. De zaak, die draaide om een mogelijke overtreding van Appendix H, Artikel 2.5.5 b) van de Internationale Sportcode, werd zonder verdere actie afgesloten.

Cadillac en Perez kunnen in theorie nog in beroep gaan tegen de uitspraak, al ligt dat na een vrijspraak niet voor de hand.

Het volledige document is te lezen via de website van de FIA.