George Russell is in São Paulo na zijn pitstop weggedraaid en blokkeerde bijna de pit lane. De spin van Russell kostte hem vijf plaatsen: hij reed derde en viel terug naar de achtste plek. Dat meldt RacingNews365.
Russell verloor bij het verlaten van de pits de controle over zijn auto, op het moment dat de hele top de pits indook voor droge banden. Hij moest even de verkeerde kant op rijden om te kunnen keren.
Een spoor dat sneller droogde dan verwacht
De race op Interlagos begon op een vochtige baan. Alle coureurs startten op intermediates, de banden voor een natte of vochtige baan. Het spoor droogde snel op.
Lewis Hamilton was de eerste die daarop wilde reageren. Hij was goed weggekomen bij de start, maar zakte snel terug in het veld. Hamilton wilde daarom zo snel mogelijk droge banden. In ronde 15 haalde hij samen met Carlos Sainz een set softs, de rood gemarkeerde banden, bij de pits.
De rest van de top volgde aan het eind van de volgende ronde. Lando Norris reed toen tweede, Russell derde, Isack Hadjar vierde en Liam Lawson vijfde. Zij gingen allemaal naar binnen.
Lees ook: Bortoleto en Lindblad krijgen elk tien plaatsen gridstraf voor nieuwe motoronderdelen
De spin van Russell kost vijf plaatsen
Bij het verlaten van de pits ging het bij Russell mis. Hij draaide weg en raakte de controle over zijn auto kwijt. Om weer in de juiste richting te rijden, moest hij kort tegen de rijrichting in.
Ondertussen reden Hadjar, Lawson en Oscar Piastri langs hem de baan op. Toen de volgorde na de stops was uitgekristalliseerd, stond Russell achtste.
Russell had na de natte kwalificatie van zaterdag al gewaarschuwd voor een zwaar ongeluk als de race net zo nat zou worden. Regen zorgde toen voor een rode vlag in Q1 en een onderbreking van bijna anderhalf uur.
Antonelli verliest zijn voorsprong
Teamgenoot Kimi Antonelli leidde de race en kwam pas een ronde later binnen dan de rest. Zijn voorsprong op Norris verdween daardoor. De McLaren zat meteen achter de Mercedes.
Daarna draaide ook Antonelli weg, vanaf de leidende positie in Turn 1. Hij meldde een mogelijk probleem aan zijn team.
Voor de race in São Paulo leidde Antonelli de WK-stand met 380 punten. Russell stond vierde met 250 punten.
