F1 nieuws Foto: Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team

Russell waarschuwt voor een zwaar ongeluk als de race in São Paulo net zo nat wordt als de kwalificatie

4 min lezen

George Russell waarschuwt voor een zwaar ongeluk als de race in São Paulo net zo nat wordt als de kwalificatie. Regen zorgde zaterdag voor een rode vlag in Q1 en een onderbreking van bijna anderhalf uur. Russell zette de op één na snelste tijd neer en was na afloop overtuigd dat hij pole had gepakt, maar hij start door een gridstraf voor een motorwissel als zevende.

Toevoegen als voorkeursbronDan toont Google ons F1-nieuws vaker en bovenaan in je zoekresultaten. Toevoegen Toevoegen als voorkeursbron op Google
Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Over de omstandigheden in Q1 is hij duidelijk. “Ik rijd graag in de regen hier, maar als dat een race was, hadden we er absoluut niet in mogen rijden, want de kans dat we een echt gruwelijk incident zien, is heel groot”, zegt Russell, meldt Crash.net.

Russell beschrijft de regen in São Paulo

Volgens Russell was het zicht op het rechte stuk verdwenen. “Q1 was extreem lastig. Het zicht was nul op het rechte stuk richting bocht 4. Ik had wielspin in de vijfde versnelling bij meer dan 200 kilometer per uur, door aquaplaning.”

Lees ook: Vasseur betaalde in 2016 een miljoen dollar uit eigen zak voor het zitje van Ocon bij Manor

Over dat moment zegt hij: “Als je op het rechte stuk aquaplaant en niet voor je uit kunt kijken, is het… ik weet niet eens welk woord daarbij past. Het lijkt behoorlijk gek, maar daar moeten we blijkbaar mee leven.”

Russell is directeur van de coureursvereniging GPDA, schrijft RaceFans. De omstandigheden in Q1 waren de eerste echte test voor de extreme regenbanden dit seizoen. Meerdere coureurs vonden de situatie op het randje.

Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head appGratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer. Download app

Andere coureurs denken er anders over

Niet iedereen deelt de zorgen van Russell over de race. Isack Hadjar zegt dat de omstandigheden in Q1 niet geschikt waren om in te racen. Volgens RaceFans vonden de coureurs de regen wel acceptabel voor een kwalificatie, omdat het veld dan uit elkaar ligt. In een race rijden de auto’s dicht op elkaar, en dat maakt dezelfde omstandigheden riskanter.

Carlos Sainz, net als Russell directeur van de GPDA, prees de keuze van de FIA. “De FIA heeft het vandaag goed aangepakt en de juiste beslissing genomen om Q1 te onderbreken”, zei hij. “Ze hebben goed gebruikgemaakt van het tijdsvenster tussen de buien.”

Lees ook: Bortoleto’s partner draagt een speciaal gemaakte Audi-jurk in São Paulo

Liam Lawson, die zondag als derde start, vond het zelfs prettig. “Ik vond het leuk, eerlijk gezegd”, zei hij in een interview na de kwalificatie. “Ik denk dat het soms riskant was, vooral aan het begin van de sessie, maar eerlijk gezegd denk ik niet dat er te veel incidenten waren vandaag.” Hij voegde daaraan toe: “Ik denk dat het laat zien dat het, hoe lastig het ook is om deze auto’s in de regen te rijden, gaaf is om in zulke omstandigheden te rijden, ook al is het een beetje riskant.”

Norris pakt pole in de nattigheid

Lando Norris pakte voor McLaren pole position, zijn derde op rij in Brazilië. Hij sprak van de natste omstandigheden waarin hij ooit had gereden. Q3 was voor hem het lastigst. “Het was ook moeilijk om te zien, door het licht, waar de droge stukken, de natte stukken en de plassen lagen”, zegt hij. “Maar eigenlijk voelde ik me tijdens de hele kwalificatie best zelfverzekerd.”

Norris hoopt op regen in de race. “Ik hoop op een natte race”, zegt hij. “Er is een goede kans dat het nat wordt. Ik denk dat het zondag af en toe wat regent, en de baan blijft de hele dag vochtig, dus we kunnen gewoon een spannende race krijgen met van alles wat.”

Storm in de verwachting voor de race

Het is zondag al gaan regenen in São Paulo, en de race over 71 ronden kan last krijgen van buien. De race begint om 18:00 uur Nederlandse tijd, 14:00 uur lokale tijd.

Het Braziliaanse weerinstituut INMET gaf een gele stormwaarschuwing af voor de regio, schrijft GPFans. Het instituut verwacht 20 tot 30 millimeter regen per uur en in totaal mogelijk 50 millimeter over de hele dag. Ook hagel en windstoten van 40 tot 60 kilometer per uur zijn mogelijk. AccuWeather meldt een kans van 71 procent op regen tijdens de race, bij temperaturen van 16 tot 17 graden. De waarschuwing blijft zondag tot 23:59 uur lokale tijd van kracht.