Audi beweert beter chassis te hebben dan Red Bull, maar kan het dat waarmaken?

4 min · Door
Voeg F1Head toe als voorkeursbron op Google

Audi-teambaas Mattia Binotto beweert dat zijn team momenteel over het vierde sterkste chassis in de Formule 1 beschikt. In Monaco bevestigden Gabriel Bortoleto en Nico Hülkenberg dat beeld deels: beide rijders eindigden vrijdag twee keer in de top tien. Toch is de motor nog een groot probleem, en een wereldtitel staat pas voor 2030 op het programma.

Binotto’s chassisclaim op basis van data

In de officiële Formule 1-podcast Beyond the Grid sprak Binotto openlijk over de stand van zaken bij het team. Zijn conclusie was opvallend direct: het Audi-chassis presteert beter dan de meeste mensen buiten het team verwachten.

“Over het chassis ben ik bijzonder tevreden. Niet alleen de data wijzen daarop, ook de feedback van onze coureurs bevestigt dat beeld. Bovendien zien we dat onze simulaties en windtunnelresultaten goed overeenkomen met wat er op de baan gebeurt. Dat is technisch gezien een enorme stap vooruit”, zei Binotto.

Hij ging verder: “In de snelle en middensnelle bochten is onze wagen bijzonder sterk. Op basis van onze analyses denken we dat we qua chassis mogelijk het vierde team van het veld zijn. Voor een organisatie die voortkomt uit Sauber is dat een uitstekend resultaat.”

Monaco geeft Binotto gelijk, voorlopig

Vrijdag in Monaco leverde Audi een van zijn sterkste dagen van het seizoen. Hülkenberg eindigde zevende in VT1 en achtste in VT2. Bortoleto reed in beide sessies naar de negende plaats. Daarmee was Audi direct het beste team achter Ferrari, Red Bull, Mercedes en McLaren.

Het team testte een pakket upgrades en reed met een geel-gekleurde livery ter ere van jaren-dertig-coureur Tazio Nuvolari. Bortoleto had in VT1 nog te maken met technische problemen, maar herstelde zich vlot. “In P1 hadden we een paar problemen, maar we slaagden er toch in om de auto in de top tien te houden”, zei de Braziliaan. “In P2 voelde alles soepel en schoon, en ik bouwde mee door de sessie heen.”

Hij erkende dat zijn eigen snelle ronde op de zachte band beter had gekund. “Die run had iets vloeiender gemogen van mijn kant. Het duurde even voordat ik een goede rondetijd neerzette, mede door het verkeer. Maar uiteindelijk ben ik tevreden dat we een acceptabele tijd hebben neergezet en onze balans en grenzen beter begrijpen.”

Racing director McNish ziet kansen in Monaco

Racing director Allan McNish wees op een patroon dat al het hele seizoen zichtbaar is. Audi heeft regelmatig in de buurt van Q3 gekwalificeerd, maar scoorde na de openingsrace in Australië geen punten meer. In Monaco, waar Ferrari de toon zet, hoopt het team dat vrijdagvorm zich vertaalt naar zaterdag.

“We zijn altijd competitief geweest in kwalificatietrim, zo op de rand van Q3 bij elke race tot nu toe. Dat we hier sterk zijn, verbaast me eerlijk gezegd niet”, zei McNish. “Wat mij goed doet, is dat zowel Nico als Gabi het op alle bandensoorten konden laten zien. Dat geeft vertrouwen. Ze kunnen op de auto leunen, en dat is hier alles.”

Motor blijft de achilleshiel

Ondanks de positieve signalen is Binotto nuchter over wat er nog ontbreekt. De power unit van Audi loopt duidelijk achter op de krachtbronnen van de topteams, en dat is geen probleem dat snel op te lossen is.

“Wanneer we ons vergelijken met de topteams, dan zit onze grootste achterstand momenteel in de power unit. Zowel de prestaties als de software en de rijdbaarheid moeten beter. Dat verschil werk je niet zomaar weg, omdat motorontwikkeling veel langere trajecten kent dan aerodynamische upgrades”, legde Binotto uit.

Audi-tijdlijn loopt door tot 2030

Binotto heeft de verwachtingen voor de komende jaren bewust laag gehouden. 2026 draait voor het team om competitief worden als organisatie, niet om specifieke prestaties. 2027 is realistisch gezien nog te vroeg voor echte stappen richting de top. 2028 ziet Binotto als het eerste jaar waarin Audi echt een factor kan zijn.

“Uiteindelijk blijft 2030 het grote doel. Tegen het einde van dit seizoen hoop ik dat iedereen kan zien dat Audi een serieuze speler is geworden en dat onze transformatie zichtbaar is voor fans én media”, aldus Binotto. Hoe Audi’s positie zich verhoudt tot de rest van het veld, is terug te zien in de constructeursstand.

Of de chassisclaim stand houdt zodra Audi structureel punten moet pakken, moet de rest van het seizoen uitwijzen. De basis lijkt te staan. De motor nog niet.

📱 Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android — push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app