Audi krijgt een boete van €7.500 omdat een ventilator in de auto van Freddie Slater bleef zitten. De stewards legden die straf het team op na de eerste training in Mexico-Stad. Slater reed er zijn eerste officiële Formule 1-sessie en werd door Audi de baan op gestuurd terwijl een koelventilator nog in de rechter sidepod van zijn R26 zat. De boete voor Audi is daarmee het gevolg van de onveilige release van de 18-jarige Brit.
Het team merkte de fout snel op en haalde Slater terug naar de garage. Daar was de schade al ontstaan, want de krachtbron van de auto was oververhit geraakt. Volgens RacingNews365 leek zijn sessie daarmee voorbij, nog voordat hij een snelle ronde had gereden.
Waarom de boete voor Audi kwam
De stewards hadden na afloop van de training een onderzoek geopend naar het vrijgeven van de auto. Het incident vond plaats om 12.56 uur plaatselijke tijd. De overtreding betreft artikel B1.6.2b.i van het FIA-reglement, dat ziet op het laten vertrekken van een auto in onveilige toestand. De boete bedraagt €7.500 en gaat naar het team, niet naar de coureur.
Slater nam de auto van Gabriel Bortoleto over voor het eerste uur van de training. Hij kwam pas op de baan toen de helft van de sessie voorbij was. Kort daarna riep Audi hem alweer binnen.
Lees ook: Hadjar duwt na de eerste training in Mexico een fan opzij
Tweede poging na een koelstop
Nadat de ventilator was verwijderd, ging Slater opnieuw de baan op. Ook die poging duurde kort. Er werd een probleem aan de auto gesignaleerd en via de radio klonk de opdracht: "Zet de motor uit. We gaan niet verder."
Audi kreeg de auto daarna toch weer koel genoeg. Met nog enkele minuten te gaan in het eerste trainingsuur reed Slater alsnog een paar ronden met een tijd. Hij eindigde als 21e, sneller dan Colton Herta in de Cadillac.
Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head appGratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer. Download appWat Slater vooraf zei
Voor het weekend had Slater zijn verwachtingen onder woorden gebracht, meldt PlanetF1. "Achter het stuur van een Formule 1-auto zitten tijdens een Grand Prix-weekend is een groot moment voor me en iets waar ik al van droomde toen ik een kind was", zei hij. Over zijn plannen voor de sessies zei hij: "Ik kijk er echt naar uit om de baan op te gaan: ik wil mijn werk zo goed mogelijk doen, het team helpen met zijn programma en zoveel mogelijk leren uit beide sessies."
Lees ook: Mekies bevestigt dat de nieuwe windtunnel van Red Bull pas in 2027 klaar is
Slater werd in 2026 tweede in het kampioenschap van de Formule 3, achter Ugo Ugochukwu. Als Audi-junior kreeg hij nu twee trainingsbeurten bij het Formule 1-team.
De tweede beurt volgt volgende week in Brazilië, waar Slater opnieuw in de eerste vrije training uitkomt.
