Red Bull Content Pool

Constructeurstitel hoofddoel voor nieuwkomer Lawson bij Red Bull


Liam Lawson rijdt in 2025 voor Red Bull Racing nadat Sergio Perez eind 2024 het team verliet. De jonge Nieuw-Zeelander kreeg zijn kans bij VCARB en bewees daar zijn waarde voor het hoofdteam. Red Bull eindigde vorig jaar als derde bij de constructeurs, achter McLaren en Ferrari. Nu moet Lawson het team weer naar de top helpen.

Van VCARB naar Red Bull

Lawson kreeg zijn eerste F1-kans bij VCARB toen hij Daniel Ricciardo verving. “Toen ik in Austin instapte, wist ik dat ik geëvalueerd werd. Als jonge coureur bij VCARB moet je jezelf bewijzen voor Red Bull. Het ging er niet om of ik een kans zou krijgen bij Red Bull of VCARB, maar of ik in de Formule 1 kon blijven.”

De kans op promotie naar Red Bull werd steeds reëler. “Race na race werd duidelijker dat er een mogelijkheid kwam. Het hing af van hoe Sergio presteerde en hoe ik het deed. Ook keken ze naar andere coureurs.”

Focus op constructeurstitel

“Het doel van het team is om de constructeurstitel te winnen. Dat lukte vorig jaar niet. Als we in 2025 voor die titel vechten, doe ik mijn werk goed”, aldus Lawson.

Grote uitdaging naast Verstappen

Lawson staat voor een zware opgave. Perez, Albon en Gasly faalden eerder naast Verstappen. Teambaas Christian Horner en adviseur Helmut Marko zijn duidelijk over de rolverdeling. Verstappen is de nummer één. Volgens Marko moet Lawson binnen twee tot drie tienden van Verstappen blijven.

De 23-jarige Lawson gaat niet direct in op zijn ondersteunende rol naar Verstappen. Hij focust zich op het maximale uit de auto halen. “We werken hard om de auto zo snel mogelijk te maken.”

Bekijk ook: