Guenther Steiner ziet Haas scoren in 2023

Guenther Steiner, de baas van het Haas Formule 1-team, verwacht dat alle teams in 2023 tegen het budgetplafond aan zullen zitten. Volgens de Italiaan zal het team met het meeste talent de grootste stappen kunnen maken. Dit jaar kampte Haas met financiële problemen na het verlies van een belangrijke geldschieter, maar met de komst van MoneyGram als titelsponsor is geld nu geen probleem meer. Steiner heeft er vertrouwen in dat Haas in 2023 sterk zal zijn, zowel op technisch als op teamgebied.

Sponsor verloren

In 2022 verloor Haas een belangrijke geldschieter door de Russische invasie in Oekraïne, wat betekende dat het team goed op de centen moest letten. Ondanks deze tegenslag had Haas een sterke start van het seizoen, met punten in de seizoensopener in Bahrein. Tot aan de zomer bleef het team punten scoren, maar daarna kwam de klad erin en viel het steeds verder terug. De komst van MoneyGram als titelsponsor heeft gezorgd voor meer financiële middelen, waardoor Steiner vertrouwen heeft in een sterk 2023 voor Haas.

Het seizoen 2022

Steiner benadrukt dat geld geen rol heeft gespeeld in het mindere presteren van Haas dit jaar. Volgens de Italiaan was het meer een kwestie van het startpunt van het team. In 2020 besloot het team alles aan de kant te leggen en in 2021 begonnen ze aan de auto voor 2022. Dit betekende dat het team tijd nodig had om te wennen aan de nieuwe samenstelling. “Begin dit jaar waren we nog best sterk, maar daarna ontbrak er iets. Het ging wat op en neer. De Formule 1 is lastig op dat gebied”, aldus Steiner. Het team heeft intussen ontdekt waarom het zo verliep en hoopt in 2023 voldoende talent in huis te hebben om stappen te kunnen maken.

Het Formule 1-team van Haas finishte het afgelopen seizoen als achtste bij de constructeurs. Met 37 punten was het team sneller dan AlphaTauri en Williams.