Stroll start laatste na frustrerende kwalificatie-crash

Foto: Shutterstock

Stroll start laatste na frustrerende kwalificatie-crash

2 min

Lance Stroll beleefde een weekend om snel te vergeten tijdens de Formule 1 Grand Prix van Nederland. Na een zware crash op vrijdag volgde zaterdag een tweede teleurstelling toen de Canadees uitschakelde in Q1 van de kwalificatie. Hij start zondag vanaf de laatste positie.

Tweede crash binnen twee dagen

De problemen begonnen al op vrijdag tijdens de tweede vrije training. Stroll knalde in de Hugenholtzbocht hard tegen de barrière. De impact was zo zwaar dat Aston Martin de volledige survival cell moest vervangen.

De FIA bevestigde dat het team alle procedures correct had doorlopen voor de vervanging. Het doorwerken na de avondklok bleef zonder gevolgen. Dit was de eerste van twee toegestane uitzonderingen voor het team uit Silverstone.

Kwalificatie eindigt vroeg

Zaterdag leek beter te beginnen. Stroll eindigde als achtste in de derde vrije training. Maar in Q1 ging het opnieuw mis. Bij bocht 13 kwam zijn linker achterwiel in het gras terecht.

De AMR25 begon te slingeren en schoof door het grind in de barrière. Stroll kon de auto wel naar de pits rijden. De schade was echter te groot om de sessie te hervatten.

“Ik kreeg een wiel in het gras en dat was het. Heel frustrerend. Niets meer te zeggen,” verklaarde Stroll na de sessie. “We probeerden te repareren wat mogelijk was, maar dat lukte niet.”

Kansen verkeken voor zondag

De 26-jarige coureur ziet zijn kansen voor de race somber in. “Moeilijk, heel moeilijk. Onze kansen zijn nu eigenlijk voorbij,” zei hij.

Stroll nam de volledige verantwoordelijkheid voor de crash. “Het is het ergste gevoel. Ik voelde me comfortabel in de auto tijdens alle trainingen. Zo gaat het soms.”

Alonso toont snelheid Aston Martin

Teamgenoot Fernando Alonso bewees dat de auto wel snel genoeg was. De Spanjaard haalde Q3 en kwalificeerde als tiende. Vrijdag was hij nog tweede in de tweede vrije training.

“Ik denk dat als je in de top 10 staat, je al een doel hebt bereikt dit weekend,” zei Alonso. “Als je laatste bent in Q3 is P10 niet de beste startpositie, maar het is wat we verdienden vandaag.”

Alonso hoopt dat hun andere bandenkeuze zondag voordeel oplevert. “We hebben een andere bandenselectie dan sommige teams en hopelijk betaalt dat morgen uit.”

📱 Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android — push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app