Startopstelling GP Hongarije: Perez moet uit pitstraat starten

3 min ·

Max Verstappen spinde zaterdag in de laatste bocht van Q3 en eindigde de kwalificatie op een teleurstellende zesde plaats. Een dag later start hij toch vanaf de tweede startrij. Niet dankzij eigen snelheid, maar dankzij twee gridstraffen die de startopstelling van de Grand Prix van Hongarije flink door elkaar schudden. Lewis Hamilton en Kimi Antonelli werden allebei drie plaatsen teruggezet, en Verstappen plukt daar de vruchten van.

Het resultaat: Verstappen start op P4, tussen Oscar Piastri en de rest van het veld in, terwijl hij op eigen kracht slechts zesde werd. Zo gaat dat soms in de Formule 1. Rijden hoeft niet altijd de manier te zijn om vooruit te komen.

Lees ook: Hadjar sluit zich aan bij Verstappen: ‘Geen enkele vooruitgang bij Red Bull’

Norris pakt pole, Hamilton krijgt de rekening

Lando Norris reed zijn eerste pole position van het seizoen, en meteen de eerste niet-Mercedes pole van 2026. Het verschil met Hamilton was minimaal: 0,012 seconden. Op papier leek het de Ferrari-coureur te lukken om naast Norris op de eerste startrij te staan.

Dat pakte anders uit. De stewards oordeelden dat Hamilton tijdens zijn laatste ronde in Q3 Oscar Piastri had gehinderd. Hamilton reed langzaam op de ideale lijn, waardoor Piastri moest uitwijken en zijn laatste poging verloren zag gaan. Het leverde Hamilton een gridstraf van drie plaatsen op. Zijn plek op de eerste startrij ging naar Charles Leclerc, die zo alsnog naast zijn teamgenoot Norris staat.

Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app

Antonelli remt net niet op tijd

Ook Kimi Antonelli werd getroffen. De Mercedes-coureur verbeterde zijn tijd terwijl in de laatste bocht gele vlaggen zwaaiden na de spin van Verstappen. Volgens de stewards minderde hij wel vaart, maar niet genoeg. Het leverde hem een gridstraf van drie plaatsen op, plus een strafpunt op zijn superlicentie. Antonelli, die voorlopig vierde stond, valt daardoor terug naar P7.

Door de twee straffen schuiven Piastri en Verstappen allebei twee plaatsen op. Piastri start nu derde, Verstappen vierde. Hamilton begint de race vanaf P5, met George Russell naast zich op P6. Antonelli deelt de vierde startrij met Isack Hadjar.

Lees ook: Sainz daagt Williams uit: ‘Waarom kunnen wij dat niet?’

Perez naar de pitstraat, Alonso verrast

Voor Sergio Perez wordt de zondag nog lastiger. Cadillac moest wijzigingen doorvoeren aan de ophanging van de Mexicaan, waardoor hij verplicht vanuit de pitstraat moet starten. Zijn kwalificatiepositie is daarmee volledig irrelevant geworden.

Aan de andere kant van het veld viel Fernando Alonso juist positief op. Met een omvangrijk updatepakket wist de Spanjaard voor het eerst in tijden Q2 te bereiken, en start hij zestiende. Teamgenoot Lance Stroll had minder geluk: na technische problemen in de vrije trainingen bleef hij steken op P20.

Conclusie

De startopstelling van Hongarije laat zien dat een goede kwalificatie tegenwoordig weinig garanties biedt. Norris en Leclerc pakken de eerste rij door puur tempo, maar de rest van de top vijf is minstens zo veel te danken aan het uitblijven van fouten als aan het maken van snelle rondes. Verstappen zal zich daar weinig van aantrekken. Een P4 is een P4, ook als je hem cadeau krijgt.

Volledige startopstelling GP Hongarije

PositieCoureurTeam
1Lando NorrisMcLaren
2Charles LeclercFerrari
3Oscar PiastriMcLaren
4Max VerstappenRed Bull
5Lewis HamiltonFerrari
6George RussellMercedes
7Kimi AntonelliMercedes
8Isack HadjarRed Bull
9Arvid LindbladRacing Bulls
10Nico HulkenbergAudi
11Liam LawsonRacing Bulls
12Pierre GaslyAlpine
13Franco ColapintoAlpine
14Gabriel BortoletoAudi
15Esteban OconHaas
16Fernando AlonsoAston Martin
17Oliver BearmanHaas
18Carlos SainzWilliams
19Alex AlbonWilliams
20Lance StrollAston Martin
21Valtteri BottasCadillac
22Sergio PerezCadillac (start vanuit pitstraat)