Zak Brown heeft Norris en Piastri na hun botsing in Singapore opgedragen dat nooit meer te doen. De McLaren-CEO zei dat op de grid voor de Grand Prix tegen Martin Brundle, zo meldt Motorsport.com. Van een vriendelijk verzoek was geen sprake. “Jazeker. Dat was een ‘doe dat niet nog een keer’. En we hebben er geen alsjeblieft bij gezegd. Dat is een order.”
Brown legde uit waarom het team zo scherp reageerde. “Het was een onnodig resultaat voor het team, terwijl de druk hoog ligt. We proberen Ferrari bij te halen en Red Bull zit er niet ver achter.”
Stella praat nog met Norris en Piastri
Teambaas Andrea Stella klonk na afloop van de Grand Prix op zondag minder streng. Hij zei dat het team nog met beide coureurs in gesprek is. Die gesprekken gaan volgens hem niet over de vraag wie er schuld had.
“De gesprekken die we voeren zijn nog niet afgerond, maar niet omdat we moeten terugkomen op de vraag of Lando naast Oscar zat. Dat is niet het interessante deel”, zei Stella. “Voor mij zit het interessante in een reflectie die alle betrokkenen, het team en de coureurs, moeten maken over hoe ze samen leiding geven aan het team. Vanuit de cockpit moet je steeds het belang van het team boven het belang van een enkel individu zetten. Daarom zijn de gesprekken niet klaar, en we kunnen meer doen om een hechter en nog sterker team te worden.”
Lees ook: Verstappen verlaagt de verwachtingen voor Austin met een grap over zijn wervelkolom
Norris verandert van mening
Direct na de sprint stond Norris nog achter zijn actie. “Er was een grote ruimte, ik ging ervoor, ik heb het recht om dat te doen”, zei hij toen.
Aan het eind van de zondag klonk hij anders. “Ik kan niet doen wat ik deed. Ik had het nooit moeten proberen, ook al was de inhaalactie mogelijk. Ik moet meer nadenken over het team dat ik vertegenwoordig dan over mezelf. Het was mijn fout, ik heb het team teleurgesteld. Ik heb me ook bij hen allemaal verontschuldigd en ik ben hun allemaal excuses verschuldigd. Volgende keer doen we het beter.”
Lees ook: Verstappen en Mekies: de Baku-upgrade speelde geen rol bij het nieuwe contract van Verstappen
Wat er gebeurde in de sprint
De twee McLaren-coureurs vochten op de laatste ronde van de sprint om de vierde plaats. Norris dook bij bocht 5 aan de binnenkant langs Piastri. Beide auto’s spinden, waarna Piastri uitviel. Norris herstelde en eindigde als achtste. Het was een felle actie van de regerend wereldkampioen, die sindsdien kritiek heeft gekregen van analisten.
De stewards onderzochten het incident, maar Norris kreeg geen straf. In de Grand Prix van zondag werd Norris vierde. Piastri finishte direct achter hem als vijfde.
McLaren in de stand
In de constructeursstand staat McLaren derde met 339 punten. Ferrari staat 105 punten voor. Red Bull Racing heeft 332 punten en volgt op zeven punten. De volgende race is de Grand Prix van de Verenigde Staten in Austin. Het raceweekend begint volgende week vrijdag 23 oktober, en de race start zondag 25 oktober om 21:00 Nederlandse tijd.
