Oliver Bearman is tijdens de race in Austin tien seconden gestraft voor een aanrijding met Pierre Gasly. De twee kwamen in bocht 13 met elkaar in aanraking, nadat Bearman eerder bij bocht 11 een inhaalpoging op de Alpine-coureur inzette.
Volgens de stewards stond de voorkant van de Haas van Bearman bij de apex niet ver genoeg naast de auto van Gasly om het contact te rechtvaardigen. De auto van Bearman reikte niet voorbij de spiegel van Gasly’s wagen op het moment van de botsing.
De stewards bekeken camerabeelden, teamradio en in-car beelden, en namen verklaringen van beide teams mee via het FIA Evidence Channel. Daaruit concludeerden ze dat Bearman volledig verantwoordelijk was voor het incident, wat resulteerde in de tijdstraf wegens overtreding van Appendix L, Chapter IV, Artikel 2 d) van de FIA International Sporting Code.
Haas en Bearman hebben, zoals gebruikelijk, de mogelijkheid om in beroep te gaan tegen de beslissing binnen de daarvoor geldende termijnen.
Het volledige document is hier te vinden.
