De FIA heeft op vrijdag 6 december 2025 om 15:50 uur een oproep verstuurd aan Oracle Red Bull Racing. Coureur Yuki Tsunoda en een teamvertegenwoordiger moeten zich om 16:40 uur melden bij de stewards.
De oproep heeft betrekking op een incident met auto nummer 22. De stewards vermoeden een overtreding van artikel 34.14 a) van het FIA Formule 1 sportief reglement. Dit artikel gaat over een onveilige release vanuit de pits.
Lees ook: Vijf seconden te langzaam: FIA rekent Sainz toch aan op sprintkwalificatie
Het incident vond plaats om 15:20 uur. In het document staat vermeld dat auto 12 de vermeende onveilige release heeft veroorzaakt. Auto 22 is de wagen van Yuki Tsunoda.
De stewards die de zaak behandelen zijn Garry Connelly, Mathieu Remmerie, Derek Warwick en Mohammed Al Hashmi. Zij zullen het gesprek voeren met Tsunoda en het team.
Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app
Gratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.
Het document geeft geen verdere details over de precieze toedracht van het incident. Ook worden er geen mogelijke straffen of consequenties genoemd.
Het officiële FIA document is beschikbaar via deze link.
Lees ook: Netflix onthult releasedatum Schumacher-documentaire ‘Schumacher ’94’
