F1-veteranen verzamelen zich voor legendarische 24 uur van Le Mans

Dit weekend staat naast de Grand Prix van Canada ook de legendarische 24 uur van Le Mans op het programma. De iconische endurance-race trekt maar liefst 19 voormalige Formule 1-coureurs naar het Circuit de la Sarthe. Van wereldkampioen Jenson Button tot recente F1-vertrekkers als Mick Schumacher en Kevin Magnussen – allemaal jagen ze op succes in deze prestigieuze uithoudingsrace.

Shutterstock

Hypercar-klasse vol F1-ervaring

Het merendeel van de oud-F1-coureurs komt uit in de topklasse Hypercar, waar acht fabrikanten strijden om de overwinning. Jenson Button, wereldkampioen F1 uit 2009, neemt voor de vierde keer deel aan de 24-uursrace. De 45-jarige Brit jaagt nog steeds op zijn eerste zege op het 13,6 kilometer lange circuit. Hij bestuurt de #38 Cadillac van Hertz Team Jota, samen met Sebastian Bourdais en Earl Bamber.

Kevin Magnussen, die dit jaar zijn F1-carrière afsloot, rijdt voor BMW M Team WRT in de #15 bolide. Hij deelt de auto met Raffaele Marciello en Dries Vanthoor. Mick Schumacher, zoon van zevenvoudig F1-kampioen Michael, vertegenwoordigt het Alpine Endurance Team nadat hij zijn rol als Mercedes-testcoureur achter zich liet.

Ferrari mikt op derde opeenvolgende zege

Ferrari boekte de afgelopen twee jaar succes in Le Mans. In 2024 wonnen Nicklas Nielsen, Antonio Fuoco en Miguel Molina met de #50 Ferrari AF Corse. Het Italiaanse team brengt dit weekend drie auto’s naar het circuit in de hoop een hattrick te voltooien.

Robert Kubica bestuurt een van de Ferrari’s, terwijl Antonio Giovinazzi – winnaar van Le Mans in 2023 – in de #51 Ferrari AF Corse plaatsneemt. Beide coureurs kennen het circuit goed.

Bekende gezichten in andere klassen

In de LMP2-klasse vinden we ook enkele bekende namen. W Series-kampioen Jamie Chadwick rijdt naast Andre Lotterer in de #18 IDEC Sport. Voormalig F2-kampioen Theo Pourchaire komt uit voor #25 Algarve Pro Racing.

De LMGT3-klasse verwelkomt motorcoureur Valentino Rossi, die met zijn vertrouwde nummer #46 deelneemt voor Team WRT, samen met Ahmad Al Harthy en Kelvin van der Linde.

Nederlandse deelnemers

Nederland heeft een sterke vertegenwoordiging bij de 24 Uur van Le Mans 2025 met acht coureurs verdeeld over alle drie de raceklassen. In de topklasse Hypercar maken Nyck de Vries (Toyota) en Robin Frijns (BMW) kans op de overallzege, waarbij De Vries vorig jaar al tweede werd overall en Frijns in 2021 de LMP2-klasse won met Team WRT.

De LMP2-klasse kent vier Nederlandse deelnemers: ervaren rot Renger van der Zande (United Autosports), titelverdediger Nicky Catsburg (Algarve Pro Racing), Job van Uitert (IDEC Sport) die vorig jaar op het podium stond, en Formule 2-veteraan Bent Viscaal (Proton Competition).

In de LMGT3-klasse maken twee jonge talenten hun Le Mans-debuut: de 18-jarige Lin Hodenius (Iron Lynx/Mercedes) als jongste coureur van het hele veld, en Loek Hartog (22, Manthey/Porsche) die runner-up werd in de Duitse Porsche Carrera Cup 2023. Deze mix van ervaren kampioenen en opkomend talent maakt Nederland tot een van de best vertegenwoordigde landen op Le Mans 2025.

Tijdschema 24 uur van Le Mans 2025

DatumTijdSessie
Zondag 8 juni10:00Test 1
Zondag 8 juni15:30Test 2
Woensdag 11 juni14:00Vrije Training 1
Woensdag 11 juni18:45Kwalificatie
Woensdag 11 juni22:00Vrije Training 2
Donderdag 12 juni14:45Vrije Training 3
Donderdag 12 juni20:00Hyperpole
Donderdag 12 juni23:00Vrije Training 4
Zaterdag 14 juni12:00Warm-up
Zaterdag 14 juni16:00Race

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *