Laurent Mekies wil nog niet zeggen dat Red Bull nu overal kan winnen. Max Verstappen won zondag de Grand Prix van Bahrein, die dit jaar op Sepang in Maleisië werd verreden. De teambaas ziet daarin nog geen bewijs dat zijn team elk weekend met Mercedes mee kan. “We hebben gezien dat het voor iedereen heel moeilijk is om op alle circuits constant op het niveau van Mercedes te zitten”, zei Mekies maandag, zo meldt Motorsport.com.
De zege was de 72e grand prix-overwinning van Verstappen en de eerste van Red Bull in 2026. Het was ook de eerste zege van Red Bull als motorfabrikant. Red Bull is daarmee het vierde team dat dit seizoen wint, naast Mercedes, Ferrari en McLaren.
Van meer dan een seconde achterstand naar de zege
Red Bull begon het seizoen meer dan een seconde achter de koplopers. Het team haalde die achterstand stap voor stap in met een stroom aan upgrades. Het laatste pakket van dit jaar kwam in Azerbeidzjan. Daar kreeg Verstappen op een circuit dat Red Bull doorgaans slecht ligt kans op de zege, maar hij finishte 0,196 seconde achter winnaar George Russell.
Op Sepang was Verstappen een week later veel sneller dan de rest. Hij pakte pole op Sepang, zijn eerste sinds Abu Dhabi vorig jaar. In de race, die later begon en met wisselend weer werd verreden, won hij vrij gemakkelijk. Mercedes verloor een auto toen Russell in ronde 51 van 55 uitviel. Isack Hadjar reed na een achtste startplek terug naar de strijd om het podium, maar een batterijprobleem hield hem op de vijfde plaats.
Mekies was verrast door de krachtsverhoudingen
Het tempo op Sepang kwam ook voor Mekies onverwacht. “We waren verrast door de krachtsverhoudingen in Maleisië”, zei hij. De teambaas ziet er twee kanten in. Aan de ene kant bevestigt de zege de stijgende lijn van de afgelopen races. “Aan de ene kant bevestigt het de positieve trend van Monza, Madrid en Baku. We hebben bij elke race een beetje prestatie toegevoegd, en dat is mooi.”
Lees ook: Waarom Gasly vindt dat Racing Bulls punten cadeau kreeg op Sepang
Aan de andere kant wijst hij op de omstandigheden. “Zijn er andere factoren die van invloed waren op wat we in Maleisië zagen? Mogelijk. Met de extreme hitte, de ruwheid van het asfalt en de indeling van de baan zaten de meeste auto’s volgens mij buiten hun ideale werkvenster. Heeft dat de volgorde beïnvloed? Dat kan.”
Aan de aanpak voor de komende races verandert de zege volgens Mekies weinig. “Eigenlijk niet. We passen ons zo goed mogelijk aan en dan zien we wel.” Na Sepang staan er nog zeven races op de Formule 1-kalender, te beginnen met Singapore. Mekies hoopt dat dat circuit Red Bull ligt door de langzame bochten. “Wat de concurrentie gaat doen, is heel moeilijk te begrijpen.”
Lees ook: Bearman wist van niks toen Haas hem op slicks zette
Red Bull mikt op het podium en wacht af met winnen
Over het podium is Mekies stelliger. “Ik denk dat we de komende races meevechten om het podium, want in wezen doen we dat al een aantal races: zes, zeven, acht. Dus ik denk dat we in die strijd zitten.”
Bij de zege ligt dat anders. Mekies wijst naar Mercedes, dat volgens hem altijd meestreed om de overwinning. “We hebben gezien dat het voor iedereen heel moeilijk is geweest om op alle circuits constant op één lijn met Mercedes te zitten.” McLaren en Ferrari hadden volgens hem allebei een goede periode. Red Bull kijkt daarom vooral naar zichzelf.
“We concentreren ons op onszelf en proberen nog wat meer uit de auto te halen”, zei Mekies. “Of dat genoeg is om in de laatste races op elk circuit mee te doen? Ik weet niet wat ik daarop moet zeggen.”