Foto: Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team

Mercedes ontwierp de Macarena-vleugel ruim een jaar geleden, maar bouwde hem nooit

3 min ·

Mercedes heeft zelf een Macarena-achtervleugel ontworpen, maar bouwde hem nooit. Het idee lag ruim een jaar geleden al op de tekentafel, lang voordat een concurrent er op een circuit mee reed. Dat onthult Simone Resta, adjunct technisch directeur van het team.

Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Resta vertelde het in de Nu Silver Arrows Radio Show van Mercedes, zo meldt Motorsport.com. “Ik ga waarschijnlijk iets zeggen wat we nog niet eerder hebben gedeeld: we hadden dit type vleugel ruim een jaar geleden op de tekentafel liggen”, zei hij.

Waarom Mercedes de Macarena-vleugel liet liggen

Mercedes bekeek het concept naar eigen zeggen tot in detail. Het voordeel is duidelijk, maar er hangt ook een prijs aan. “Het levert duidelijk winst op in luchtweerstand, maar je verliest ook downforce, telkens als je het systeem opent”, zei Resta.

Volgens hem woog dat nooit op tegen wat het team ervoor moest doen. “We hebben het geëvalueerd, maar we vonden het per saldo nooit het beste compromis. Het was dus de investering niet waard in ontwikkeling en in het maken van onderdelen.”

Lees ook: Ricciardo rijdt na de Raptor Rally met countryzanger Rob Baird naar Austin

Mercedes houdt de deur open

Resta wil een latere ommezwaai niet uitsluiten. “Dat betekent niet dat dezelfde conclusie voor altijd geldt. Misschien kijken we er in de toekomst anders naar.”

Mercedes blijft volgens hem naar de oplossingen van anderen kijken. “We zijn natuurlijk bescheiden en bekijken elke oplossing die er is. We kijken of er iets interessants bij zit dat wij kunnen overnemen, en zo houden we dit proces gaande.”

Drie topteams gebruiken de vleugel al

Bij de Macarena-vleugel draait de hoofdflap om zodra de auto in de modus voor rechte stukken gaat. Ferrari liet het idee als eerste zien tijdens de wintertest in Bahrein. Daar kreeg de vleugel zijn bijnaam.

Red Bull nam in Miami een eigen versie mee. McLaren testte er al een en heeft gezegd dat het er op een later moment mee gaat racen. Mercedes is daarmee het enige team uit de top vier dat nog geen interesse in zo’n ontwerp heeft getoond.

Lees ook: Verstappen toont speciale helm voor GP Verenigde Staten met een leeuw in cowboyhoed

Mercedes leidt zonder de vleugel

Het ontbreken van de vleugel kost Mercedes tot nu toe geen leiding. Het team staat bovenaan in de constructeursstand met 578 punten, 134 meer dan Ferrari. Kimi Antonelli heeft 102 punten meer dan teamgenoot George Russell. Hij kan al in Austin de jongste wereldkampioen worden.

De aandacht van Mercedes gaat nu uit naar de nieuwe upgrade. In Singapore gebruikte Antonelli de nieuwe onderdelen, terwijl Russell de oudere versie testte. Karun Chandhok maakt zich zorgen over de upgrade van Mercedes. Volgens de oud-coureur leverden de nieuwe aerodynamische onderdelen niet de gewenste stap in prestaties op.

Teambaas Toto Wolff heeft inmiddels bevestigd dat de nieuwe onderdelen bij de race in de Verenigde Staten op beide auto’s zitten.