Antonelli kan kampioen worden in Austin, hoorde hij in Singapore van Jenson Button. Antonelli had dat zelf niet zien aankomen. Op zijn gezicht was ongeloof te zien, meldt RacingNews365.
“Kan dat? Echt?”, vroeg hij aan Button. Meteen daarna schoof hij het onderwerp opzij: “Laten we daar niet over nadenken. Laten we proberen het best mogelijke weekend te rijden en de klus af te maken.”
Antonelli kan kampioen worden met een voorsprong van 102 punten
Antonelli heeft na Singapore 102 punten voorsprong op teamgenoot Russell in de WK-stand. Button, de wereldkampioen van 2009, wees hem erop dat de titel over twee weken in Austin al binnen bereik ligt. De Grand Prix van de Verenigde Staten op het Circuit of the Americas is over twee weken.
Het scenario hangt samen met de resterende punten. Als de Formule 1 het plan doorzet om ook in Qatar en Abu Dhabi te racen, zouden er nog 150 punten te verdelen zijn. In theorie kan Antonelli de titel dan in Austin beslissen.
Russell kwam in Singapore op de negende plaats binnen. Hij startte als negentiende, nadat hij een zware straf voor zijn motor had gekregen.
Lees ook: Verstappen wint de GP Singapore voor Leclerc en Antonelli
Een podium na 62 ronden
Antonelli werd derde in Singapore, 17 seconden achter Max Verstappen. De Red Bull-coureur won de race op het Marina Bay Street Circuit, zoals ook in het verslag van de overwinning van Verstappen staat. Leclerc eindigde als tweede.
Voor de start moest Mercedes nog ingrijpen. Enkele minuten voor de opwarmronde loste het team een remprobleem aan de voorkant van de W17 van Antonelli op.
Antonelli noemde het zelf “een zeer zware race” over 62 ronden.
Ronde 54 brengt de beslissing
Het keerpunt kwam op ronde 54. Antonelli reed toen als vijfde, direct achter Lewis Hamilton in de Ferrari en Lando Norris in de McLaren. Hamilton reed op oude soft banden.
Lees ook: Mercedes lost remprobleem bij Antonelli op vlak voor de opwarmronde in Singapore
Aan het begin van die ronde viel Norris Hamilton aan in bocht 1. Beide coureurs gingen wijd. Antonelli maakte daar gebruik van en schoot langs allebei naar de derde plaats.
“Echt blij met het podium aan het einde”, zei Antonelli. “Ik kon profiteren van het gevecht tussen Lando en Lewis en ging langs allebei. P3 binnenhalen is een goed resultaat voor het team. Ja, erg blij daarmee.”