F1Head

Een blik op opening Grand Prix in Bahrein

📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!

Gepubliceerd opBijgewerkt op

De Formule 1 is Nederland populairder dan ooit tevoren en veel mensen zullen goed kunnen begrijpen waarom. Met de kersverse wereldkampioen Max Verstappen in de gelederen lijkt de toekomst van de sport er zeer rooskleurig uit te zien. Omdat Verstappen nog altijd relatief jong is lijkt niets een lange en glansrijke carrière nog in de weg te staan. Om te beginnen met het nieuwe seizoen van 2022 dus, dat aankomend weekeinde van start zal gaan op het Bahrain International Circuit.

Dat er heel veel Nederlanders de Formule 1 op de voet volgen, blijkt wel uit het enorme aantal kijkers dat iedere Grand Prix op de voet volgt. Maar dat is lang niet alles, want online wedden in Nederland heeft door de Formule 1 ook een flinke boost gekregen. Sinds dit vorig jaar gelegaliseerd werd zijn er erg veel gokkers die bij de bekende bookmakers inzetten op de Formule 1-races en het wereldkampioenschap. We gaan nu kijken naar wat we in 2022 allemaal mogen verwachten in deze sport, maar blikken ook eerst nog even terug.  

Bloedstollende ontknoping in 2021

De ontknoping van het vorige seizoen was er natuurlijk een om van te dromen. Bijna een heel jaar lang ging het nek-aan-nek tussen Max Verstappen en Lewis Hamilton, wat uiteindelijk leidde tot een ongemeend spannend slot in Abu-Dhabi in december. Verstappen had met nog enkele Grand-Prixs te gaan een zeer goede uitganspositie om wereldkampioen te worden, maar toch kwam Hamilton alsmaar dichterbij door tegen het einde steeds vaker te gaan winnen.

Het was uiteindelijk zo spannend dat een man-tegen-man gevecht in Abu-Dhabi de beslissing moest brengen. Van tevoren was al duidelijk dat de winnaar van deze Grand Prix er ook met de wereldtitel vandoor zou gaan. Het leek er eerst op dat Lewis Hamilton het ging worden. Nadat Verstappen op Pole Position was gestart, was de Brit hem bijna direct gepasseerd en bleef hij de hele race aan kop rijden, tot een crash een aantal ronden voor het einde een Safety Car-situatie opleverde. Het hele veld kwam weer bij elkaar, en er was nog een ronde te rijden toen de Safety Car weer naar binnen ging. Omdat Verstappen veel nieuwere banden had wist hij de Brit alsnog te passeren en er met de titel vandoor te gaan.    

Photo by Unsplash https://unsplash.com/photos/5sVTSMYmEzo

Hoe staat het er nu voor?

Hoewel het moeilijk zal zijn om de vorige editie te evenaren, hebben we ook dit seizoen weer genoeg om naar uit te kijken. Allereerst zijn er maar liefst 23 races, en dat is meer dan ooit tevoren. De eerste is op 20 maart in Bahrein, en de laatste zal, zoals de laatste jaren traditie is, plaatsvinden op het circuit van Abu Dhabi, op 20 november. Voor de tweede achtereenvolgende keer zal er ook in Nederland gereden worden op het circuit van Zandvoort, wederom in september.

Waar we natuurlijk vooral met zijn allen razend benieuwd naar zijn is hoe het ervoor staat met de verschillende teams. Als we dat nu moeten zeggen, kunnen we dat het beste doen aan de hand van de testen die er gedaan zijn. Afgelopen weekend waren namelijk de laatste wintertestdagen, die ook in Bahrein plaatsvonden. Max Verstappen wist veruit de snelste tijd neer te zetten, een indicator dat het team van Red Bull er wellicht het beste voor staat. Daarachter werd de snelste tijd gereden door de Ferrari van Charles Leclerc. Lewis Hamilton kwam niet verder dan een een-na-laatste plaats. Dat roept natuurlijk wel gelijk de vraag op hoe serieus de uitslagen van deze testdagen genomen moeten worden, aangezien iedereen wel durft te wedden dat dit komend weekeinde absoluut niet weer zal gaan gebeuren.   

Verwachtingen voor de GP van Bahrein

Het is tijdens een eerste race van het seizoen altijd moeilijk te zeggen wat er precies gaat gebeuren. Als enige referentiepunt hebben we de testdagen die in de afgelopen periode hebben plaatsgevonden, maar het verleden wijst uit dat deze lang niet alles zeggen. Door alle teams zijn er weer de nodige wijzigingen doorgevoerd, en dus is het interessant om te zien in hoeverre we dit gaan merken op de baan.

Lewis Hamilton gaf aan dat hij niet al te hoge verwachtingen heeft van zijn eigen bolide, maar dit heeft hij wel vaker gezegd. Want als we naar de quoteringen van de bookmakers kijken, is hij nog altijd favoriet om in Bahrein met de winst aan de haal te gaan. Daarachter komt Max Verstappen op plaats twee. We hopen natuurlijk vooral allemaal dat we net zo’n bloedstollend gevecht gaan krijgen als in 2021, en dus hebben we zeker weer iets om naar uit te kijken dit seizoen.