F1 nieuws Foto: Getty Images / Red Bull Content Pool

Liam Lawson over mogelijk Red Bull-vertrek: ‘Ik weet niet wat er volgend jaar gebeurt’

3 min lezen

Liam Lawson wil winnen, ook als dat buiten Red Bull moet. Dat blijkt uit zijn antwoord op de vraag of een vertrek uit het Red Bull-programma na 2027 logisch zou zijn, mocht hij volgend jaar zijn zitje houden. Zijn plek bij Racing Bulls zou onder druk staan als Red Bull Nikola Tsolov promoveert.

Toevoegen als voorkeursbronDan toont Google ons F1-nieuws vaker en bovenaan in je zoekresultaten. Toevoegen Toevoegen als voorkeursbron op Google
Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

“Ik weet niet of ik iets hoef te doen, maar voor mij persoonlijk, en voor ons allemaal als coureurs, is het doel om te winnen”, zei Lawson tegen de media, onder wie RacingNews365. “Mijn focus ligt erop mezelf in een positie te brengen waarin ik kan winnen. Als ik naar een team kan gaan dat me daar een betere kans op geeft, dan is dat uiteraard wat we gaan doen.”

Lawson over Red Bull en de besluiten van het merk

Over de manier waarop Red Bull keuzes maakt, is Lawson terughoudend. “Wat Red Bull zelf betreft: ze hebben vaak laten zien dat dat niet altijd de reden is waarom ze beslissingen nemen”, zei hij. “Ik weet dus niet wat er volgend jaar gebeurt, maar eerlijk gezegd houdt het me nu niet echt bezig.”

Een vertrek na 2027 is volgens hem geen nieuw onderwerp. “Daar is altijd wel over gepraat, en je probeert uiteraard altijd je zaken te dekken. Maar op dit moment niet zo veel.”

Hij richt zich naar eigen zeggen op de rest van het jaar. “Ik heb een heel goede eerste seizoenshelft gehad. Nu gaan we naar goede circuits voor de rest van het jaar en we zitten duidelijk in de strijd om P5. Daar ben ik mee bezig.”

Lees ook: Antonelli kan in Austin kampioen worden, Ferrari brengt laatste grote update mee | F1Head Recap

Tsolov en Lindblad bepalen de keuze

Arvid Lindblad staat na zijn debuutseizoen op het punt een tweede jaar bij Racing Bulls te rijden. Daardoor geldt de plek van Lawson als de zitplek die verdwijnt als Red Bull voor Tsolov kiest. Tsolov strijdt in de Formule 2 om de titel. Volgens PlanetF1 valt de beslissing over de line-up “in de komende weken”, aldus Alan Permane. F2-baas Bruno Michel vindt Tsolov klaar voor de Formule 1, maar is blij dat die keuze niet bij hem ligt.

Meningen over de kwestie lopen uiteen. Ralf Schumacher denkt dat Tsolov Lawson vervangt bij Racing Bulls. Martin Brundle zegt dat Racing Bulls een groot probleem krijgt als het Lawson of Lindblad vervangt.

Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head appGratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer. Download app

Het beste seizoen van Lawson in de Formule 1

Lawson scoorde in 12 van de 17 races punten en in drie sprintraces. Zijn beste resultaten zijn een vijfde plaats in Monaco en een vijfde plaats in de sprint van Singapore. In de Grand Prix van Singapore eindigde hij als zevende. In het WK staat hij met 75 punten negende.

Racing Bulls heeft 100 punten en staat vijfde in de constructeursstand, voor Alpine met 68 punten. Als het team daar eindigt, is dat volgens RacingNews365 de eerste keer dat de ploeg uit Faenza dat in de Formule 1 doet, onder welke naam ze ook reed.

Lees ook: Brundle ziet vermoeidheid in de Formule 1 na de storingen in Maleisië en Singapore

Voor 2027 zijn er voor Lawson geen opties om direct terug te keren op de grid als hij zijn zitje verliest. De coureursmarkt voor 2028 is opener.

Na de Grand Prix van Singapore zei Lawson dat die vijfde plek nog niet veilig is, en wees hij op 2024, toen Alpine in Brazilië met beide auto’s op het podium stond. De volgende race staat op de Formule 1-kalender voor volgende week: de Grand Prix van de Verenigde Staten in Austin, met de race op zondag 25 oktober om 21:00 Nederlandse tijd. Lawson treedt daar op donderdag 22 oktober al op in Inn Cahoots tijdens de live VCARB Garage Sessions.