Esteban Ocon vloekte er ongegeneerd op los na zijn uitschakeling in Q2 in Baku. De Fransman noemde zijn kwalificatie het verhaal van zijn seizoen en liet weten dat hij de pech die hem achtervolgt niet verdient. Zijn Haas presteerde goed, maar een gele vlag in zijn laatste ronde gooide roet in het eten. Ocon eindigde als veertiende, drie plaatsen achter teamgenoot Oliver Bearman, die het tot P11 schopte.
‘Ik verdien deze shit niet’
Ocon was duidelijk aangeslagen na afloop. Zei Ocon na de kwalificatie, zo tekent formula1.com op: “Het zou een topronde worden, een Q3-tijd aan het einde daar. Maar helaas kregen we de gele vlag. Het is het verhaal van mijn seizoen: andere race, zelfde verhaal.”
De Fransman zocht naar een verklaring voor het patroon dat zich dit seizoen telkens herhaalt. “Of de auto werkt niet goed en er is een probleem met de auto, of de auto werkt wel goed en dan valt er iets anders op mijn pad. Ik rijd tot op zekere hoogte solide, maar je kunt niets doen als dit gebeurt.”
Zijn frustratie liep vervolgens flink op. “Ik denk niet dat ik al die shit verdien die me achtervolgt. Ik ben behoorlijk kwaad, want ik verdiende het om vandaag in Q3 te staan en dat konden we niet laten zien. Maar de auto presteert, en dat is positief.”
Tienden verdwenen door een uitwijkmanoeuvre
Op de baan zelf ging het mis in de slotfase van Q2. Ocon reed op precies dezelfde tijd als zijn voorgaande poging, maar moest bij de laatste bocht afremmen om een straf te voorkomen. “Ik weet niet wie eraf ging, maar ik moest afremmen bij de uitgang om zeker te weten dat ik geen straf zou krijgen. En ja, ik reed exact dezelfde tijd, dus ik verloor daarmee wat, drie, vier tienden? Ongelofelijk. Ik heb gewoon geen woorden meer”, aldus Ocon.
Over zijn eindpositie was hij evenmin te spreken. “Er zit potentieel in, maar iedere coureur doet zijn best en ik start vijf plaatsen lager dan waar ik had moeten starten. Dat is moeilijk te verkroppen.”
Lees ook: Norris vraagt McLaren om onderzoek naar auto-probleem op rechte stukken
Toekomst hangt in de lucht
De uitbarsting komt op een moment dat Ocons plek bij Haas voor 2027 allesbehalve zeker is. Rafael Camara geldt inmiddels als topkandidaat om Ocons zitje over te nemen, terwijl een optie bij Cadillac op dit moment onwaarschijnlijk lijkt. Woensdag, voorafgaand aan het raceweekend in Baku, noemde Ocon zichzelf al een vrije agent.
Hij liet toen weten dat hij inmiddels ook met andere teams in gesprek is over een zitje voor 2027. “Er zijn dingen in gesprek die buiten mijn macht liggen. Bepaalde onderwerpen liggen buiten mijn controle. Ik blijf tot het einde van het jaar doorduwen en zien hoe het gaat”, zei Ocon woensdag, zo bevestigde hij eerder al in gesprekken met andere teams over zijn zitje voor 2027.
Lees ook: Van P9 naar P14: gridstraf voor Sainz na gele vlag in Baku
Teambaas Ayao Komatsu houdt daarentegen vol dat Ocon nog altijd een optie is voor het team. In de WK-stand staat de Fransman achttiende met drie punten, ver verwijderd van de posities waarmee hij zijn zitje voor volgend seizoen zou kunnen veiligstellen.
Wat er ook van zijn toekomst wordt, in Baku had Ocon zaterdag alleen zijn woede en een gemiste kans op Q3. Zijn eigen conclusie liet weinig aan duidelijkheid te wensen over: hij verdiende meer dan P14, en dat liet hij luid en duidelijk weten.