
Verstappen spreekt zich uit na deceptie in Bahrein
📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!
Tweede plek
Voor een lange tijd leek het erop dat Verstappen genoegen zou moeten nemen met een tweede plek achter de Ferrari van Charles Leclerc. De Monegask was simpelweg sneller vandaag, al maakte Verstappen het af en toe spannend en waren er een aantal mooie gevechten.
Desondanks had de Nederlander het niet gemakkelijk in zijn Red Bull, zo vertelt hij voor de camera’s van Viaplay. “Het was een moeilijke wedstrijd. Ik had niet de balans die ik op vrijdag had en kon de degradatie van de banden niet goed van voor achter regelen. Op het moment dat ik achter wat problemen had en ik wilde dat dan corrigeren naar de voorkant, dan ging dat niet. Er zat gewoon geen balans in de auto die erg lastig was om te rijden”, zo legt Verstappen uit.
Verkeerde strategie
Over de boordradio liet Verstappen ook weten dat hij allesbehalve blij was met de strategie die zijn team voor hem had bedacht. Red Bull instrueerde Verstappen om in zijn outlaps – de eerste ronde na een pitstop – het vooral rustig aan te doen. Volgens de Nederlander kostte dit hem juist de eerste plek.
“De strategie was ook niet helemaal top, want twee keer had ik de leiding kunnen nemen, maar doordat ze me vertelden dat ik eerste ronde rustig moest rijden lukt dat twee keer niet. De volgende keer ga ik meer op mijn gevoel af.”
Motor stopt ermee
Uiteindelijk maakte het allemaal niets uit. Na een safety car-periode en mogelijke problemen met zijn stuur hield Verstappen’s motor er plots mee op. “Daarna denk je dat een tweede plek niet verkeerd was, maar na mijn tweede pitstop was er iets mis met mijn stuur. Normaal stuurt dat natuurlijk heel soepel, maar bij mij zat hij ineens vast en moest ik veel kracht zetten om er een beetje beweging in te krijgen. Hoe harder ik ging, des te meer problemen ik had. Op een bepaald moment kon ik ‘overstuurmomentjes’ eigenlijk niet meer corrigeren.
Door de problemen met zijn stuur viel Verstappen na de safety car weg achter Leclerc en kwam hij in het vizier van de andere Ferrari, met Carlos Sainz achter het stuur. “Na de herstart toen ik met Carlos [Sainz, red.] aan het vechten was, dacht ik bij mezelf dat P2 na al die problemen een goed resultaat zou zijn. Ineens kreeg ik nog een probleem, waarbij het leek alsof er geen benzine naar de motor kwam en toen sloeg de motor af.”
“Dramatisch”
Vanwege zijn motorproblemen moest Verstappen noodgedwongen de strijd staken, met een puntenloze race als resultaat. Enkele rondes later moest teamgenoot Pérez er ook aan geloven: ook zijn motor gaf er de brui aan. Kostbaar puntenverlies, zo realiseert de Nederlander zich. “Dat je hier met twee auto’s nul punten scoort is van onze kant dramatisch.”