Kimi Antonelli wast zijn auto nog altijd zelf, met de hand. Dat vertelde hij bij de onthulling van de Mercedes-livery voor de Grand Prix van de Verenigde Staten. Het weekend in Austin kan hem de wereldtitel opleveren: hij komt aan met 102 punten voorsprong op teamgenoot George Russell.
Op de vraag hoe hij zijn tijd buiten de baan doorbrengt, kwam de routine met zijn Mercedes-AMG GT63 aan bod. “Ik maak mijn auto graag schoon”, zegt Antonelli, zo meldt Motorsport.com. “Een automatische wasstraat gebruik ik nooit, weet je. Ik was hem altijd zelf met de hand.”
Hij legt ook uit waarom. “Ik ben gek op auto’s en zorg er graag voor. Ik zie hem graag schoon, dus het is iets wat ik graag doe. Het is een routine.”
Kimi Antonelli kan dit weekend kampioen worden
De Mercedes-coureur is 20 jaar. Wint hij de titel, dan is hij de jongste wereldkampioen in de Formule 1. Hij zou bovendien de eerste Italiaan zijn die kampioen wordt sinds Alberto Ascari in 1953.
In de WK-stand heeft Antonelli 340 punten. Russell staat tweede met 238 punten, Lewis Hamilton derde met 229 punten. In Maleisië en Singapore won Max Verstappen. Antonelli werd daar tweede en derde.
Lees ook: Ferrari onthult blueprint-livery voor de Grand Prix van de Verenigde Staten
Wolff wil dat Mercedes in Austin reageert
De Grand Prix van de Verenigde Staten in Austin is de eerste race van de voorlaatste triple-header van 2026. Voor Mercedes waren Maleisië en Singapore twee lastige weekenden. Teambaas Toto Wolff wil daar in Texas een antwoord op geven. “Maleisië en Singapore waren moeilijke weekenden voor ons en we hebben hard gewerkt om te begrijpen waar we tekortschoten”, zegt Wolff in de preview van het team. “Austin geeft ons de kans om te reageren.”
Mercedes brengt in Austin het nieuwste upgradepakket mee. Het team zet dat op beide auto’s in, zodat Antonelli en Russell met dezelfde specificatie rijden. “We blijven de auto ontwikkelen”, aldus Wolff. “Het veld ligt ongelooflijk dicht bij elkaar, dus we moeten blijven vooruitgaan als we in de slotfase van het seizoen consistent voorin willen meevechten.”
Over de kans op de titel houdt hij de boot af. “Er staat veel op het spel, maar we lopen niet op de zaken vooruit. De prioriteit is het weekend dat voor ons ligt: goed uitvoeren, onze prestaties maximaliseren en elke race nemen zoals hij komt.”
Commerciële activiteiten in de stad
Naast de races staat er buiten de baan veel op het programma. Volgens Wolff vinden er verspreid over Austin commerciële activiteiten plaats. Centraal staan de activiteiten van AMG en MANUFAKTUR, die “de prestaties, het vakmanschap en de individualiteit van de bredere Mercedes-familie” het hele weekend zichtbaar moet maken. “We kijken ernaar uit om dat te laten zien en uiteindelijk te presteren waar het het meest telt: op de baan.”
