Horner openhartig: Winnen maakt je onpopulair in Formule 1
Christian Horner, teambaas van Red Bull Racing, trekt zich weinig aan van zijn omstreden reputatie in de Formule 1-wereld. In een exclusief interview met PlanetF1 benadrukt hij dat winnen prioriteit heeft boven populariteit. Volgens Horner is het onvermijdelijk dat succes tot weerstand leidt, zowel bij concurrenten als bij fans van andere teams.
Succes als bron van kritiek
“De beste manier om onpopulair te worden in deze business is door te winnen,” vertelt Horner. “En dat hebben we de afgelopen jaren behoorlijk vaak gedaan.” Deze nuchtere kijk verklaart waarom de Britse teambaas vaak in het middelpunt van controverse staat.
Red Bull domineerde recent de sport met Max Verstappen. Het team won vier wereldtitels met Sebastian Vettel, die Lewis Hamilton en Fernando Alonso versloeg. Daarna herhaalde dit patroon zich met Verstappen, die Hamilton in 2021 aftroefde en vorig jaar Lando Norris en George Russell achter zich liet.
De moderne rol van teambazen
De rol van teambazen is de laatste jaren sterk veranderd. Door sociale media, Netflix-documentaires zoals Drive to Survive en een evoluerend medialandschap staan zij meer in de schijnwerpers dan ooit in de 75-jarige geschiedenis van de Formule 1.
Horner heeft zich ontwikkeld tot een meester in deze moderne rol. Hij orkestreert succes achter de schermen en gebruikt zijn publieke optredens om de boodschap van Red Bull over te brengen. Deze zichtbaarheid leidt tot zowel waardering als kritiek.
Altijd dezelfde persoon gebleven
“Je kunt niet iedereen tevreden stellen,” legt Horner uit. “Dingen worden uitgespeeld in de media. Maar ik ben altijd dezelfde persoon gebleven. Ik heb altijd op dezelfde manier gewerkt. Ik verwacht 100 procent en ik geef 100 procent. Soms maakt dat je onpopulair bij je rivalen.”
Ondanks de Britse thuisbasis in Milton Keynes wordt Red Bull als Oostenrijks team gezien. Dit speelt mogelijk ook een rol in de perceptie bij Britse fans.
“Sinds David Coulthard hebben we nooit een Britse coureur gehad,” merkt Horner op. “We zijn nooit echt een thuisfavoriet geweest, als Oostenrijks team, ondanks dat we zeer Brits georiënteerd zijn in Milton Keynes, vlakbij Silverstone.”
Voor Horner blijft het hoofddoel echter duidelijk: winnen staat boven alles, ook boven populariteit.