Sergio Perez maakt comeback bij nieuw F1-team Cadillac

Foto: Red Bull Content Pool

F1Head

Sergio Perez maakt comeback bij nieuw F1-team Cadillac

💭 Wat vind jij van dit nieuws? Laat je reactie achter en discussieer mee!

📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!

Gepubliceerd op 23 augustus 2025 om 14:18

Het nieuwe Amerikaanse F1-team Cadillac heeft zijn coureursduo voor 2026 vastgelegd. Sergio Perez keert terug in de koningsklasse na zijn vertrek bij Red Bull. Valtteri Bottas maakt ook zijn comeback. Beide ervaren rijders gaan het avontuur aan met de debuterende renstal.

Perez krijgt tweede kans

De 35-jarige Mexicaan zit sinds zijn ontslag bij Red Bull Racing zonder zitje. Hij was vier jaar lang teamgenoot van Max Verstappen. Red Bull zette hem na het seizoen 2024 aan de kant. Nu krijgt hij een nieuwe kans bij het Amerikaanse team.

Perez won zes Grand Prix-races in zijn carrière. Hij werd in 2023 vice-wereldkampioen achter Verstappen. Deze prestaties maken hem een waardevolle aanwinst voor Cadillac.

Bottas verruilt Mercedes voor nieuw avontuur

Valtteri Bottas werkt momenteel als reservecoureur bij Mercedes. De Fin viert volgende week zijn 36e verjaardag. Hij boekte tien overwinningen in zijn F1-loopbaan. Ook hij werd twee keer vice-wereldkampioen, in 2019 en 2020.

Verstappen steunt keuze voor Perez

Max Verstappen sprak eerder al positief over zijn voormalige teamgenoot. “Ik kon altijd heel goed met Checo overweg”, zei de Nederlander. “Zolang hij gemotiveerd is om te racen, dan denk ik dat dat absoluut, ook bij zo’n nieuw team, een goede keuze is.”

Verstappen wees op Perez’ prestaties bij eerdere teams. “Als je kijkt naar hoe Checo reed bij Force India, Racing Point of hoe je het ook noemde, hij pakte toch altijd wel de punten”, aldus de drievoudig wereldkampioen.

Ferrari levert motoren

Cadillac start in 2026 met Ferrari-motoren. Het team hoopt dit jaar al te kunnen testen met een oudere Ferrari-bolide. Moederbedrijf General Motors wil vanaf 2029 een eigen krachtbron ontwikkelen.

De officiële bekendmaking volgt naar verwachting nog deze maand. Cadillac houdt zich redelijk aan de oorspronkelijke planning. Het team wilde eerder voor de zomerstop een coureur aankondigen.

Weinig zitjes over voor 2026

Met de keuze van Cadillac blijven er weinig plekken over op de F1-grid. Mercedes zal waarschijnlijk George Russell en Kimi Antonelli bevestigen. Alpine moet kiezen tussen Franco Colapinto en Jack Doohan.

Bij de Red Bull-familie blijft het onduidelijk wie naast Verstappen gaat rijden. Ook de toekomst van talent Arvid Lindblad bij Racing Bulls is nog onzeker. Red Bull neemt de tijd voor deze beslissingen.

Het nieuwe Amerikaanse F1-team Cadillac heeft Sergio Perez en Valtteri Bottas vastgelegd als coureurs voor het debuutseizoen 2026. Beide ervaren rijders maken hun comeback in de Formule 1 na een periode aan de zijlijn.