Foto: Red Bull Content Pool

Teams vrezen strategische hoofdpijn door aangepaste Monaco regels

2 min ·
De Formule 1 introduceert dit weekend een nieuwe regel voor de Monaco Grand Prix. Coureurs moeten drie verschillende bandensets gebruiken tijdens de race. De FIA hoopt hiermee een herhaling van de saaie race van 2024 te voorkomen.

Charles Leclerc verwacht problemen door de nieuwe regels. “Ik denk dat het een beetje chaos wordt”, zegt de Ferrari coureur. “Er zullen veel strategische spelletjes gespeeld worden. We zullen onder druk staan van auto’s die we normaal niet verwachten, vanuit het achterveld.”

Lees ook: Alex Brundle waarschuwt Mercedes: ‘probleem als McLaren-vorm doorzet naar Monza’

Regel werkt anders dan verwacht

De nieuwe regel wordt vaak een twee-pitstop regel genoemd. Dit klopt echter niet helemaal. Teams moeten drie bandensets van twee verschillende compounds gebruiken. Bij een rode vlag kunnen teams nog steeds gratis van band wisselen.

Deze situatie vormt een risico voor het plan. Als er vroeg een rode vlag komt en teams wisselen massaal van compound, blijft de race eigenlijk gewoon een eenstopper. Dan zijn alle voorbereidingen voor niets geweest.

Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app

Hamilton verkiest chaos boven saaiheid

Lewis Hamilton steunt de nieuwe aanpak. “Ik denk dat de twee stops beter moeten zijn dan de rotzooi die we vorig jaar hadden”, verklaart hij. “Vorig jaar kwam de safety car in ronde twee en iedereen reed 70 ronden op één band. Het was een gebeurtenisloze race.”

McLaren teambaas Andrea Stella erkent dat de gevolgen groter zijn dan gedacht. “De implicaties zijn veel groter dan we dachten toen we dit besloten”, legt hij uit. “We krabben onszelf nog steeds achter de oren vanwege alle opties.”

Lees ook: FIA-ethische commissie moet zich buigen over Russische federatie na klacht Oekraïne

Norris heeft de touwtjes in handen

Lando Norris start vanaf pole position en krijgt strategische controle. Als hij langzaam rijdt, blijft het veld compact. Dit maakt undercuts lastig omdat coureurs dan in verkeer terechtkomen.

Helmut Marko bevestigt dit. “Doordat wij niet vooraan staan, kunnen wij het tempo niet dicteren”, zegt de Red Bull adviseur. “We moeten afwachten wat Norris gaat doen.”