Nicholas Latifi

Nicholas Latifi (geboren 29 juni 1995) is een Canadese autocoureur die voor het laatst in 2022 in de Formule 1 reed, voor Williams. Latifi reed 61 Grands Prix en behaalde daarin 0 overwinningen, 0 podiumplaatsen, 0 pole positions en 9 WK-punten.

Statistieken bijgewerkt op 10 augustus 2026.

Coureur overzicht

#6
Nummer
LAT
Code
Canadian
Land
29-06-1995
Geboortedatum
61
Races
0
Wins
0
Podiums
9
Punten
0.1
Ø/Race
0
Poles

Resultaten per jaar

DatumGrand PrixGridPositiePuntenTeam
20-11 Abu Dhabi Grand Prix 20
19
0 Williams
13-11 São Paulo Grand Prix 18
16
0 Williams
30-10 Mexico City Grand Prix 18
18
0 Williams
23-10 United States Grand Prix 17
17
0 Williams
09-10 Japanese Grand Prix 20
9
2 Williams
02-10 Singapore Grand Prix 19
R
0 Williams
11-09 Italian Grand Prix 10
15
0 Williams
04-09 Dutch Grand Prix 20
18
0 Williams
28-08 Belgian Grand Prix 11
18
0 Williams
31-07 Hungarian Grand Prix 19
18
0 Williams
24-07 French Grand Prix 18
R
0 Williams
10-07 Austrian Grand Prix 17
R
0 Williams
03-07 British Grand Prix 10
12
0 Williams
19-06 Canadian Grand Prix 18
16
0 Williams
12-06 Azerbaijan Grand Prix 18
15
0 Williams
29-05 Monaco Grand Prix 19
15
0 Williams
22-05 Spanish Grand Prix 19
16
0 Williams
08-05 Miami Grand Prix 19
14
0 Williams
24-04 Emilia Romagna Grand Prix 19
16
0 Williams
10-04 Australian Grand Prix 18
16
0 Williams
27-03 Saudi Arabian Grand Prix 18
R
0 Williams
20-03 Bahrain Grand Prix 20
16
0 Williams
DatumGrand PrixGridPositiePuntenTeam
12-12 Abu Dhabi Grand Prix 16
R
0 Williams
05-12 Saudi Arabian Grand Prix 16
12
0 Williams
21-11 Qatar Grand Prix 17
R
0 Williams
14-11 São Paulo Grand Prix 16
16
0 Williams
07-11 Mexico City Grand Prix 13
17
0 Williams
24-10 United States Grand Prix 14
15
0 Williams
10-10 Turkish Grand Prix 15
17
0 Williams
26-09 Russian Grand Prix 18
19
0 Williams
12-09 Italian Grand Prix 13
11
0 Williams
05-09 Dutch Grand Prix 0
16
0 Williams
29-08 Belgian Grand Prix 10
9
1 Williams
01-08 Hungarian Grand Prix 18
7
6 Williams
18-07 British Grand Prix 17
14
0 Williams
04-07 Austrian Grand Prix 18
16
0 Williams
27-06 Styrian Grand Prix 16
17
0 Williams
20-06 French Grand Prix 16
18
0 Williams
06-06 Azerbaijan Grand Prix 16
16
0 Williams
23-05 Monaco Grand Prix 18
15
0 Williams
09-05 Spanish Grand Prix 19
16
0 Williams
02-05 Portuguese Grand Prix 18
18
0 Williams
18-04 Emilia Romagna Grand Prix 14
R
0 Williams
28-03 Bahrain Grand Prix 17
18
0 Williams
DatumGrand PrixGridPositiePuntenTeam
13-12 Abu Dhabi Grand Prix 18
17
0 Williams
06-12 Sakhir Grand Prix 16
R
0 Williams
29-11 Bahrain Grand Prix 20
14
0 Williams
15-11 Turkish Grand Prix 0
R
0 Williams
01-11 Emilia Romagna Grand Prix 19
11
0 Williams
25-10 Portuguese Grand Prix 20
18
0 Williams
11-10 Eifel Grand Prix 18
14
0 Williams
27-09 Russian Grand Prix 20
16
0 Williams
13-09 Tuscan Grand Prix 19
R
0 Williams
06-09 Italian Grand Prix 20
11
0 Williams
30-08 Belgian Grand Prix 19
16
0 Williams
16-08 Spanish Grand Prix 19
18
0 Williams
09-08 70th Anniversary Grand Prix 18
19
0 Williams
02-08 British Grand Prix 18
15
0 Williams
19-07 Hungarian Grand Prix 15
19
0 Williams
12-07 Styrian Grand Prix 18
17
0 Williams
05-07 Austrian Grand Prix 20
11
0 Williams

Aanvullende Informatie

Nicholas Daniel Latifi is een Canadese oud-Formule 1-coureur van Iraans-Italiaanse komaf. Latifi kwam van 2020 tot en met 2022 uit voor de Williams Racing-renstal, waarvoor hij destijds debuteerde als opvolger van Robert Kubica. De Canadees behoorde tot een nieuwe generatie coureurs waartoe ook George Russell, Max Verstappen, Lando Norris en Pierre Gasly behoren.

Biografie

Latifi werd op 29 juni 1995 geboren in Montreal, Canada en groeide op in de stad North York, in de buurt van Toronto. Nicholas is de zoon van zakenman Michael Latifi, de oprichter en CEO van Sofina Foods. Zijn moeder Marilena komt uit de Italiaans-Canadese familie Saputo, bekend van het gelijknamige zuivelbedrijf. Hiermee is Latifi, net zoals veel andere Formule 1-coureurs, van zeer goede komaf. Verder heeft Latifi één zus en twee broers en woont hij in Toronto, Canada.

De carrière van Nicholas Latifi tot dusver

De carrière van Latifi begon relatief laat, namelijk pas toen hij 13 jaar oud was. Dit klinkt misschien niet heel erg laat, maar vergeleken met andere Formule 1-coureurs, waarvan sommigen op hun 5e al begonnen in de kartsport, is dit bizar laat.

Karten

Latifi begon dus op 13 jarige leeftijd met karten. Hier moest hij meteen de strijd aangaan met jongens en meisjes die al veel langer kartten. Dit was echter geen enkel probleem voor de Canadees, die in de kartsport de overwinningen aan elkaar reeg. Zo won hij het Florida Winter Tour kampioenschap en werd hij tweede in het Canadian National Karting Championship.

Meteen naar de Formule 3

Na slechts drie jaar in de kartsport maakte Latifi al de overstap naar de Formule 3. In zijn debuutseizoen eindigde hij als zevende in het kampioenschap met één overwinning en drie podiumplaatsen. Verder was Latifi actief in verschillende andere F3-klassen, waaronder de European Formula 3, British Formula 3 en de FIA Formula 3 European Championship. Hier behaalde de jonge Canadees geen geweldige resultaten.

GP2 en Formule 2

Desondanks maakte Latifi in 2014 zijn debuut in de GP2 series, toen hij inviel voor Daniel Abt bij het Hilmer Motorsport team. Daarnaast reed hij sporadisch voor de Nederlandse MP Motorsport renstal. Pas in 2016 kreeg Latifi een vast plekje in de GP2, bij het DAMS team. Dit seizoen maakte hij weinig indruk door als 16e in het kampioenschap te eindigen.

Het jaar hierop werd de GP2 omgedoopt naar de Formule 2 en wist Latifi ondanks zijn teleurstellende resultaten zijn stoeltje veilig te stellen. Dit seizoen was gelukkig een stuk succesvoller voor de Canadees. Latifi eindigde als 5e in het kampioenschap en stelde zo zijn zitje voor het 2018-seizoen veilig. Ook in 2018 en 2019 liet Latifi zien wat hij waard was, door als 9e en als 2e te eindigen in het kampioenschap.

Formule 1-avontuur bij Williams

Na zijn relatief succesvolle jaren in de Formule 2 werd Latifi aangetrokken door Williams, waar hij de Pool Robert Kubica verving. In zijn debuutjaar werd de Canadees overschaduwd door zijn talentvolle teamgenoot George Russell. Latifi wist nauwelijks voor zijn Britse teamgenoot te kwalificeren en finishen en eindigde het seizoen als laatste in het kampioenschap.

Ook 2021 was een teleurstellend jaar. Wederom moest Latifi in Russell zijn meerdere erkennen. Wel behaalde Latifi voor het eerst in zijn Formule 1-carrière WK-punten, met als hoogtepunt een zevende plaats op de Hungaroring. Het seizoen eindigde met een sneue noot: zijn crash in de slotfase van de Grand Prix van Abu Dhabi leidde tot de omstreden herstart achter de Safety Car die de titelstrijd tussen Max Verstappen en Lewis Hamilton besliste. Latifi kreeg naar aanleiding daarvan doodsbedreigingen en reisde een tijd lang met beveiliging.

Ondanks de matige prestaties hield Williams Latifi aan voor 2022, met Alex Albon als nieuwe teamgenoot. Ook dat seizoen bracht weinig verbetering: Latifi scoorde alleen in Japan punten. Aan het einde van het seizoen zette Williams een streep door de samenwerking en koos het team voor de jonge Amerikaan Logan Sargeant als opvolger.

Leven na de Formule 1

Na zijn vertrek bij Williams bleef een terugkeer op de grid uit. In juli 2023 maakte Latifi bekend zijn raceloopbaan voorlopig op pauze te zetten om een MBA te gaan volgen aan de London Business School. Sindsdien heeft hij zich niet meer aan een raceprogramma verbonden en richt hij zich op zijn studie en zakelijke activiteiten.

Latifi woont in Toronto en heeft een relatie met de Poolse Sandra Dziwiszek, die werkzaam is als advocate en daarnaast actief is als model. Tijdens zijn tijd in de Formule 1 reed Latifi met startnummer 6, een verwijzing naar zijn band met Toronto. Zijn salaris bij Williams werd destijds geschat op ongeveer een miljoen dollar per jaar; via zijn vader Michael, die ook een minderheidsbelang in McLaren hield, blijft de familie financieel nauw verbonden aan de Formule 1.

Veelgestelde vragen

Rijdt Nicholas Latifi nog in de Formule 1?
Nee. Latifi reed van 2020 tot en met 2022 voor Williams Racing en werd daarna vervangen door Logan Sargeant. Sinds 2023 racet hij niet meer en volgt hij een MBA aan de London Business School.
Wie is de vriendin van Nicholas Latifi?
Latifi heeft een relatie met de Poolse Sandra Dziwiszek, die werkzaam is als advocate en daarnaast actief is als model. Het stel is samen sinds 2020.
Waar woont Nicholas Latifi?
Latifi woont in Toronto, Canada, waar hij ook opgroeide.
Wat verdiende Nicholas Latifi in de Formule 1?
Zijn salaris bij Williams werd geschat op ongeveer een miljoen dollar per jaar. Zijn familie, met vader Michael Latifi als CEO van Sofina Foods, is aanzienlijk vermogender.
Wat is het startnummer van Nicholas Latifi?
Latifi reed in de Formule 1 met startnummer 6.
Hoeveel Grand Prix-overwinningen heeft Nicholas Latifi?
Nicholas Latifi won 0 van zijn 61 Formule 1-races en stond 0 keer op het podium.
Hoe oud is Nicholas Latifi?
Nicholas Latifi is geboren op 29 juni 1995 en is 31 jaar oud.
Voor welk team reed Nicholas Latifi?
Nicholas Latifi reed zijn laatste Formule 1-seizoen (2022) voor Williams.