Vijf coureurs verliezen rondetijden tijdens sprintkwalificatie Grand Prix van China

2 min
Door

De Grand Prix van China is de tweede ronde van het 2026 Formule 1 kampioenschap. George Russell leidt het kampioenschap met 25 punten.

De stewards ontvingen een rapport van de race director over vijf coureurs die het circuit niet correct gebruikten. De schendingen vonden plaats bij bocht 9 en bocht 16 tijdens de sprintkwalificatie.

Lance Stroll van Aston Martin Aramco F1 Team verloor zijn tijd van 1:38.378 bij bocht 9. Dit gebeurde om 15:33:33 uur. Gabriel Bortoleto van Audi Revolut F1 Team kreeg zijn rondetijd van 1:38.344 geschrapt. Hij maakte de fout bij bocht 16 om 15:39:17 uur.

Alexander Albon van Atlassian Williams F1 Team verloor zijn tijd van 1:45.327 bij bocht 11. Dit gebeurde om 15:41:51 uur. Oliver Bearman van TGR Haas F1 Team kreeg zijn rondetijd van 1:35.160 geschrapt bij bocht 16 om 15:41:31 uur.

Max Verstappen van Oracle Red Bull Racing verloor zijn rondetijd van 1:37.553. De Nederlandse coureur maakte de fout bij bocht 16 om 15:57:12 uur.

De stewards schrapten alle tijden volgens Artikel 12.4.1e van de FIA International Sporting Code. De coureurs schonden Appendix L Chapter IV Article 2c van de FIA International Sporting Code en Article B1.8.6 van de FIA F1 Regulations.

Het document herinnert de teams eraan dat ze het recht hebben om bepaalde beslissingen van de stewards aan te vechten. Dit moet gebeuren volgens Artikel 15 van de FIA International Sporting Code.

De beslissingen van de stewards zijn onafhankelijk van de FIA. De stewards baseren hun oordeel alleen op de regels en het bewijs dat werd gepresenteerd.

Bekijk het volledige officiële FIA document hier

📱 Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android — push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app