Colton Herta crasht zwaar in F2 vlak voor zijn FP1-beurt bij Cadillac op Monza

2 min ·

Colton Herta klom vrijdagochtend ongedeerd uit een zwaar beschadigde bolide, voordat hij later in de ochtend voor Cadillac in actie moest komen. De Amerikaan crashte tijdens de vrije training van de FIA Formule 2 op Monza, vlak voor zijn derde FP1-optreden van het seizoen. Geen ideale opwarmer voor een dag die voor hem om veel meer draait dan een trainingssessie.

Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Herta stond te boek als vervanger van Sergio Perez in de MAC-26 tijdens de eerste vrije training op Monza. Terwijl hij zich daarop voorbereidde, ging het mis in zijn eigen F2-sessie namens Hitech.

Crash bij Lesmo

Met nog ongeveer een kwartier op de klok verloor Herta de controle in de tweede Lesmo-bocht. Zijn linkerwielen zakten weg in het grind, waarna de auto over de baan tolde en aan de andere kant van het circuit in de vangrail sloeg. De klap kwam hard aan bij het achterste deel van de wagen, dat volledig werd vernield. De auto bleef midden op de baan liggen.

Herta stapte zelf uit de auto en werd, zo meldt RacingNews365, direct teruggebracht naar de paddock. Daar volgde een debrief met zijn engineers, gevolgd door de voorbereiding op zijn optreden in de Formule 1-auto van Cadillac.

Lees ook: Verstappen rijdt in de GT World Challenge van P24 naar P9 na een straf voor Lulham

Belangrijke test voor Cadillac

De timing had ongelukkiger niet gekund. Herta jaagt dit seizoen actief op een zitje bij Cadillac voor 2027, en zijn derde FP1-beurt van het jaar geldt als een nieuwe kans om zich te bewijzen tegenover het team. Cadillac bevestigde eerder al dat hij vrijdag in de auto van Perez zou plaatsnemen, in wat een belangrijk meetmoment is richting de coureurskeuze voor volgend seizoen.

Binnen het team leeft de discussie over de bezetting voor 2027 volop. Sergio Perez zelf liet eerder al doorschemeren dat de belangstelling voor stoeltjes bij Cadillac in de paddock groeit, terwijl Valtteri Bottas juist benadrukt dat zijn eigen toekomst bij het team los staat van de personele wisselingen achter de schermen. Voor Herta is elke FP1-sessie in dat licht meer dan een oefenmoment: het is een sollicitatie op de baan.

Lees ook: Verstappen grapt over hobbels in Austin, Mercedes bouwde Macarena-vleugel nooit en Camara kiest #50 | F1Head Recap

Fysiek kwam Herta met de schrik vrij. Of de crash ook zijn hoofd parten speelt zodra hij later op de ochtend in de Cadillac stapt, wordt duidelijk zodra de tijden van de eerste vrije training binnenkomen. Wie na zo’n klap binnen een uur weer scherp moet zijn, heeft in elk geval geen seconde extra voorbereidingstijd gekregen.