Foto: Red Bull Content Pool

F1-terugkeer Perez lijkt steeds waarschijnlijker

2 min ·

Sergio Perez staat mogelijk voor een terugkeer in de Formule 1. De Mexicaanse coureur zou volgens meerdere bronnen in gesprek zijn met het nieuwe Cadillac-team voor het seizoen 2026. Een aankondiging wordt verwacht tijdens het raceweekend in Monza.

Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Jaar aan de zijlijn

Perez zit momenteel een seizoen aan de kant nadat Red Bull zijn contract niet verlengde. Het team besloot eind 2024 afscheid te nemen van de ervaren coureur. De timing was slecht voor Perez, want andere teams hadden hun rijdersopstelling al rond.

De 35-jarige coureur maakte in januari duidelijk dat hij zijn carrière nog niet wilde beëindigen. “Ik ga genieten, dingen doen die ik nog niet heb gedaan, tijd doorbrengen met mijn familie”, zei hij destijds. “In de komende zes maanden neem ik een beslissing over de volgende stap in mijn carrière.”

Lees ook: Pirelli verwacht one-stop race in Baku ondanks straatcircuit

Cadillac zoekt ervaring

Het Amerikaanse Cadillac-team maakt volgend jaar zijn debuut in de koningsklasse. Teambaas Graeme Lowdon zoekt naar de juiste mix van ervaring en talent voor zijn rijdersopstelling.

Perez zou perfect passen in die plannen. De Mexicaan heeft sinds 2011 ervaring in de F1 en bewees bij teams zoals Force India en Racing Point dat hij punten kan scoren in de middenmoot.

Steun van Verstappen

Max Verstappen sprak zich vorige maand nog positief uit over zijn voormalige teamgenoot. “Checo is altijd sterk geweest”, zei de Nederlander tijdens de Grand Prix van Groot-Brittannië. “Hij had moeilijke momenten bij ons, maar zolang hij de motivatie heeft om te racen, is hij een goede keuze voor een nieuw team.”

Verstappen wees op Perez’ prestaties bij zijn vorige teams. “Kijk naar zijn resultaten bij Force India en Racing Point. Hij scoorde daar altijd goede punten.”

Lees ook: Mercedes testte Ferrari’s FTM-uitlaattruc in Madrid, maar schrapte hem weer

Tweede zitje nog open

Als Perez inderdaad tekent, blijft het tweede stoeltje bij Cadillac nog open. Felipe Drugovich, reservecoureur bij Aston Martin, wordt genoemd als mogelijke kandidaat. Ook Formule 2-coureurs Jak Crawford en Alex Dunne zouden gesprekken hebben gevoerd met het team.

Lowdon benadrukte eerder dat ervaring belangrijk is, maar niet het enige criterium. “We kijken naar vaardigheid, capaciteit, ervaring, maar ook naar de toekomst”, aldus de teambaas.