Foto: Michael Potts

Red Bull haalt Hadjar terug in Baku, Lawson moet stoeltje weer afstaan

3 min ·

Isack Hadjar staat dit weekend weer in de RB22. Dat melden bronnen uit de paddock aan RacingNews365. De Fransman reed sinds de Hongaarse Grand Prix in juli geen wedstrijd meer voor Red Bull, nadat hij tijdens de zomerstop een polsblessure opliep. Officiële bevestiging van het team moet nog komen, maar volgens de bronnen is de kans dat het anders uitpakt nagenoeg nihil.

Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Voor Hadjar betekent het einde van een lange periode aan de zijlijn. Hij miste de Grands Prix van Nederland, Italië en Spanje, drie races waarin hij vanaf de kant moest toekijken hoe zijn plek werd ingevuld door Liam Lawson.

Simulatortest gaf de doorslag

De terugkeer van Hadjar hing tot voor kort af van één laatste horde: een test in de simulator van Red Bull. Eerder deze week schreven we al dat Hadjar de laatste evaluatie doorliep die zijn terugkeer moest bepalen. Die test moest uitwijzen of zijn pols de belasting van een raceweekend weer aankan. Volgens de bronnen heeft hij die proef met succes doorstaan, waarna de weg vrij lag voor een rentree in Baku.

De race in Azerbeidzjan wordt door een aangepaste kalender op zaterdag verreden in plaats van op zondag. Dat geeft Red Bull en Hadjar minder tijd dan gebruikelijk om alles rond te krijgen voor het weekend goed en wel begint.

Lawson terug naar Racing Bulls, Tsunoda weer reserve

De terugkeer van Hadjar heeft directe gevolgen voor twee andere coureurs. Lawson, die na een korte periode bij Racing Bulls begin 2025 voor de tweede keer werd opgeroepen door Red Bull, schuift terug naar zijn oude team. Daar reed hij tijdens zijn invalbeurten overigens niet slecht: in Madrid pakte hij een zesde plaats, en ook op Zandvoort en Monza kwam hij zonder veel ophef over de streep.

Yuki Tsunoda, die sinds het einde van vorig seizoen geen Red Bull-zitje meer had, stapte drie races geleden in bij Racing Bulls om Lawsons plek daar te vullen. Ook hij liet zich zien, met onder meer een punt tijdens de Grand Prix van Italië. Met de terugkeer van Hadjar en Lawson valt die tijdelijke line-up weer op zijn plek: Tsunoda hervat zijn functie als derde en reservecoureur bij Red Bull.

Lees ook: FIA bevestigt kortere F1-races vanaf 2027: raceafstand naar 290 kilometer

Hadjars plek in de stand

Ondanks drie gemiste races staat Hadjar nog altijd achtste in de WK-stand, met 71 punten. Zijn achterstand op koploper Kimi Antonelli is inmiddels wel opgelopen tot 221 punten, simpelweg omdat hij drie races niets kon toevoegen terwijl de rest van het veld doorreed. Lawson bezet met zijn invalbeurten de negende plaats met 59 punten, een resultaat waar bij Racing Bulls ongetwijfeld met tevredenheid naar wordt gekeken nu de beslissing over de line-up van 2027 nog volop open ligt.

Bij Red Bull zelf verandert er met de terugkeer van Hadjar weinig aan de onderlinge verhoudingen op papier: Max Verstappen blijft de kopman, en het team staat vierde in het constructeurskampioenschap met 230 punten. Maar de vraag hoe Hadjar fysiek reageert op een volledig raceweekend, na weken zonder actie, is iets wat pas in Baku zelf blijkt.

Lees ook: McLaren neemt nieuw aeropakket en H-wing mee naar Baku

Conclusie

Met de rentree van Hadjar sluit Red Bull een hoofdstuk af dat drie races duurde en drie coureurs raakte. Zaterdag om 13:00 uur Nederlandse tijd, tijdens de start van de Grand Prix van Azerbeidzjan, is voor het eerst sinds juli weer te zien of zijn pols de klus aankan.