Hamilton over natte Miami GP: ‘Ik heb meer regentests gedaan dan ooit tevoren’

3 min

Lewis Hamilton kan zondag in Miami een streepje voor hebben op zijn concurrenten. De weersvoorspelling wijst op onweer tijdens de Grand Prix, en Hamilton is een van de weinige coureurs die al uitgebreid heeft gereden met de huidige generatie F1-auto’s in de regen.

Hamilton’s regenervaring in de 2026-auto

Tijdens de vijf weken durende pauze voor de Miami Grand Prix bleef Ferrari actief. Hamilton reed een filmdag in Monza, maar de werkelijke kennisopbouw vond elders plaats. Op de testbaan in Fiorano werkte hij twee volledige testdagen af in natte omstandigheden, als onderdeel van een bandentestprogramma voor Pirelli. Daarvoor had hij ook al een dag in Barcelona achter de rug, al was dat naar eigen zeggen geen pretje.

“Ik heb in Monza eigenlijk niets geleerd, omdat het een filmdag was”, zei Hamilton. “Maar ik heb wel twee dagen in de regen getest in Fiorano, dus dat helpt me hopelijk om mezelf in een goede positie te nestelen als het zondag regent. Ik weet het niet precies, maar ik heb zeker meer regen- en natweertests gedaan dan ooit tevoren. Ik had een hele dag in Barcelona, wat niet bepaald leuk was, en twee weken geleden nog twee dagen natweertests.”

Naast de pure rijervaring leverde de samenwerking met Pirelli ook inhoudelijke inzichten op. “Het was goed om met Pirelli te kunnen werken en een gesprek met ze te hebben over hoe we de band kunnen verbeteren, want coureurs klagen in het algemeen veel over de banden en de grip die we hebben.”

Een onbekende factor voor bijna iedereen

De huidige F1-auto’s van 2026 hebben dit seizoen nog geen natte race gereden. Dat maakt zondag een grote onbekende voor het grootste deel van de grid. Hamilton staat daarin anders dan de meesten. Zijn teamgenoot Charles Leclerc lichtte toe wat de specificaties van deze auto’s doen in de regen.

“Je hebt veel elektrisch vermogen, en het vreemde aan deze auto’s in de regen is dat je aan het einde van het rechte stuk mogelijk veel sneller rijdt dan in droge omstandigheden”, aldus Leclerc. “Je gebruikt minder energie, waardoor die motorbeperking wegvalt. Dat is een beetje vreemd en tegenstrijdig.”

Leclerc beschreef de bochten als “best prettig” door het lage gewicht van de auto, maar wees op de gevaren bij het remmen: “In de rechte stukken kun je jezelf in lastige situaties bevinden, zeker als coureurs verschillende strategieën hanteren met de aandrijflijn. Je hebt vrijwel geen zicht. Dat is de moeilijkheid van deze regels.” Hij voegde toe dat coureurs in de regen in feite passagiers zijn. “Je rijdt vol gas en hoopt dat niemand voor je langzamer is.”

Ferrari ook klaar met updates

Hamilton keerde niet alleen met regenervaring terug in Miami. Ferrari brengt een updatepakket mee dat de kloof met onder andere Mercedes gedeeltelijk moet dichten. Hamilton was na de eerste drie raceweekenden duidelijk over een van de problemen. “Tijdens onze laatste race konden we zien dat we vermogen tekort kwamen. We verloren zo’n acht à negen tienden op de rechte stukken. Daar hebben we aan gewerkt, ook in de simulator.”

De Brit laat weten de afgelopen weken elke week in de fabriek te zijn geweest. “Ik heb enorm hard getraind en voel een herwonnen energie terwijl we aan dit weekend beginnen.”

Of dat ook een overwinning oplevert, is nog de vraag. De FIA heeft alvast een noodplan klaarliggen voor de Miami GP vanwege de dreiging van bliksem, wat de situatie extra onvoorspelbaar maakt. De auto voelt in elk geval “niet slecht” in de regen, zoals Hamilton het zelf omschreef. Voor iemand die nog wacht op zijn eerste overwinning voor Ferrari kan zondag een kans zijn.

📱 Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android — push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app