McLaren kan dit weekend al kampioen worden in Baku

Foto: Red Bull Content Pool

F1Head

McLaren kan dit weekend al kampioen worden in Baku

📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!

Gepubliceerd op 15 september 2025 om 21:12
McLaren staat dit weekend in Baku op de drempel van de constructeurstitel. Het team kan al kampioen worden met nog zeven races te gaan. Dit zou een nieuw record betekenen voor de vroegste titelwinst ooit.

Verstappen zoekt bevestiging na Monza-zege

Max Verstappen domineerde twee weken geleden in Monza. De Red Bull-coureur won met meer dan twintig seconden voorsprong op de McLarens. Het was zijn eerste overwinning sinds Imola, na een reeks van negen races zonder zege.

De vraag is of Red Bull deze vorm kan vasthouden. Baku vormt een andere uitdaging dan het snelle Monza. Vorig jaar worstelde Verstappen op het Azerbeidzjaanse stratencircuit. Het team introduceerde toen nieuwe onderdelen die niet werkten zoals gehoopt.

Teambaas Laurent Mekies heeft een nieuwe filosofie ingevoerd bij Red Bull. Deze aanpak begint vruchten af te werpen. De setup-keuzes in Monza waren cruciaal voor het succes.

McLaren kan titel pakken

Oscar Piastri en Lando Norris hebben samen zeven één-tweetjes gereden dit seizoen. Piastri won zeven races, Norris vijf. Deze prestaties geven McLaren een ruime voorsprong in het constructeurskampioenschap.

Een één-twee finish volstaat voor de titel. Ook een eerste en derde plaats is genoeg, ongeacht wat Ferrari doet. McLaren hoeft Ferrari slechts negen punten voor te blijven. Mercedes mag maximaal twaalf punten goedmaken, Red Bull maximaal 33.

McLaren zou de tweede opeenvolgende constructeurstitel winnen. Sinds 1990-1991 lukte dit het team niet meer.

Antonelli onder druk na kritiek Wolff

Kimi Antonelli beleefde een moeilijk weekend in Monza. De Mercedes-coureur spinde in de tweede vrije training. Tijdens de race kreeg hij een straf voor gevaarlijk rijden na een incident met Alex Albon.

Teambaas Toto Wolff noemde het weekend “teleurstellend”. Dit was de scherpste kritiek die Wolff ooit uitte over de jonge Italiaan. Antonelli finishte als negende, zijn beste resultaat van het Europese seizoensgedeelte.

Baku biedt kansen voor herstel. Vorig jaar behaalde Antonelli een podium in de Formule 2 op dit circuit. Hij zei eerder dat hij te veel druk op zichzelf legde tijdens Europese races.

Bearman loopt risico op raceban

Ollie Bearman staat met tien strafpunten dicht bij een raceban. Twee extra punten betekenen een automatische schorsing voor een race. De Haas-coureur kreeg zijn laatste strafpunten na een botsing met Carlos Sainz in Monza.

Vorig jaar maakte Bearman zijn debuut in Baku. Hij verving Kevin Magnussen, die geschorst was vanwege te veel strafpunten. Bearman scoorde direct een punt met een tiende plaats.

Tijdschema Azerbaijan Grand Prix

De race begint zondag om 13:00 Nederlandse tijd. Dit is eerder dan gebruikelijk vanwege het tijdsverschil. De coureurs leggen 51 ronden af over het 6,003 kilometer lange circuit.

Vrijdag vinden beide vrije trainingen plaats om 10:30 en 14:00. Zaterdag staat de laatste training om 10:30 geprogrammeerd, gevolgd door kwalificatie om 14:00.

Het Baku-circuit staat bekend om chaos en spektakel. De smalle kasteel-sectie contrasteert met de lange rechte stukken. Dit creëert kansen voor inhaalacties maar straft fouten hard af.