Circuit of the Americas wordt cruciaal in jacht op vijfde wereldtitel Verstappen

Foto: Red Bull Content Pool

Circuit of the Americas wordt cruciaal in jacht op vijfde wereldtitel Verstappen

3 min

De strijd om de wereldtitel gaat verder in Texas. Max Verstappen staat voor een belangrijk weekend op het Circuit of the Americas in Austin. De race is de negentiende van het seizoen en biedt extra kansen door het sprintformat. Voor Nederlandse fans betekent dit late avonden vanwege het tijdsverschil.

Extra punten te verdienen in Texas

Het weekend in Austin kent een bijzonder karakter. Er staat een sprintrace op het programma. Dat betekent extra punten te verdienen voor de coureurs. Verstappen kan dit goed gebruiken in zijn jacht op Oscar Piastri. De Nederlander staat 63 punten achter op de McLaren-coureur in het kampioenschap.

Er zijn nog zes Grands Prix te gaan dit seizoen. Verstappen moet gemiddeld 10,5 punten per raceweekend goedmaken op Piastri. De sprintrace in Austin biedt daarvoor een kans. De Red Bull-coureur pakte vorig jaar de winst in de sprint op dit circuit.

Wanneer komt Verstappen in actie

Het weekend start vrijdag 17 oktober met de eerste vrije training om 19:30 uur. Later die avond volgt de sprintkwalificatie om 23:30 uur. Zaterdag 18 oktober is de sprintrace om 19:00 uur. De kwalificatie voor de hoofdrace begint om 23:00 uur.

De Grand Prix zelf start zondag 19 oktober om 21:00 uur Nederlandse tijd. Ongeveer anderhalf uur later is bekend wie er wint. Het tijdschema zorgt voor late kijktijden voor fans in Nederland.

Goede vorm van Red Bull

Red Bull Racing toont de laatste weken vooruitgang. Sinds de zomerstop verzamelde Verstappen de meeste punten van alle coureurs. In Singapore pakte hij nog de tweede plek. Dat hielp hem om punten in te lopen op Piastri.

Het circuit in Austin ligt Verstappen goed. Hij won hier al drie keer eerder in zijn carrière. De baan kent snelle bochten en harde remzones. Dat zorgt voor goede inhaalmogelijkheden. Een overwinning is cruciaal voor Verstappen wil hij nog meedoen om de titel.

Herhaling van vorig jaar

Vorig jaar beleefde Verstappen een wisselvallig weekend in Texas. Hij won de sprintrace op zaterdag. De hoofdrace verliep moeizamer. Charles Leclerc nam bij de start de leiding en domineerde de race voor Ferrari.

Verstappen moest hard verdedigen tegen Lando Norris. De Brit passeerde de Nederlander buiten de baan. Norris kreeg een tijdstraf van vijf seconden en viel daardoor buiten het podium. Verstappen finishte als derde.

Spanning neemt toe in slotfase

De Formule 1 nadert de slotfase van het seizoen. Piastri leidt het kampioenschap met 336 punten. Norris staat tweede met 314 punten. Verstappen volgt op de derde plek met 273 punten. Het gat is nog steeds groot maar niet onoverbrugbaar.

De komende weken worden bepalend voor het kampioenschap. Austin is de eerste van een reeks races die de titel kunnen beslissen. Verstappen heeft alle punten nodig die hij kan krijgen. Het sprintweekend biedt daar de mogelijkheid voor.

📱 Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android — push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app