F1 nieuws Foto: Red Bull Content Pool

Red Bull komt met voorvleugel update voor Verstappens Singapore-missie

3 min lezen
Toevoegen als voorkeursbronDan toont Google ons F1-nieuws vaker en bovenaan in je zoekresultaten. Toevoegen Toevoegen als voorkeursbron op Google
Gratis Al het F1-nieuws, ook onderweg Push bij breaking news · kalender · standen · uitslagen Download voor Android Wachten op lights out… F1Head kan gratis blijven dankzij advertenties. Wil je ons steunen? Schakel je adblocker uit voor f1head.nl. Download voor Android

Verstappen heeft een lastige relatie met het circuit in Singapore. In acht eerdere races kwam hij er niet beter dan een tweede plek. Dit weekend krijgt hij nieuwe onderdelen om eindelijk de vloek te doorbreken.

Recente overwinningen geven hoop

De drievoudig wereldkampioen komt naar Singapore met twee overwinningen op zak. In Italië en Azerbeidzjan won hij van start tot finish. Die zeges kwamen mede door een nieuwe vloer die het team in Monza introduceerde. Die vloer zorgde voor meer grip en stabiliteit.

Monza en Baku zijn circuits waar teams weinig downforce gebruiken. Singapore vraagt juist om veel downforce. Het is nog afwachten of de RB21 daar net zo goed presteert.

Lees ook: Hadjar over zijn Red Bull: “Het is gewoon een ramp”

Voorvleugel en motorkap aangepast

Red Bull brengt een nieuwe voorvleugel mee. De camber is op verschillende plekken vergroot om meer load te genereren. Het team noemt het een evolutie van het ontwerp. De vleugel moet meer load opleveren terwijl de luchtstroom stabiel blijft. Op een circuit met veel downforce kan dat het verschil maken.

Ook de motorkap is nieuw. De uitgang aan de bovenkant is vergroot. Dat moet de koeling verbeteren. In Singapore zijn de temperaturen hoog, dus efficiënte koeling is belangrijk. Red Bull zegt dat deze oplossing effectiever is dan extra roosters of grotere openingen.

Lees ook: Stewards leggen uit waarom Russell na het incident met Leclerc geen straf krijgt

Mercedes enige concurrent met updates

Mercedes heeft ook een aanpassing gedaan. De voorvleugel heeft een nieuwe flap. Die zorgt voor minder lokale load. Dat moet helpen om de juiste balans te vinden voor dit circuit.

McLaren en Ferrari komen zonder nieuwe onderdelen naar Singapore. Ook Aston Martin, Alpine, Haas, Racing Bulls, Williams en Sauber hebben niets nieuws op de auto’s. Red Bull en Mercedes zijn de enige teams die dit weekend met updates komen.

Focus verschuift naar 2026

Er zijn nog zeven raceweekenden dit seizoen, inclusief Singapore. De meeste teams stoppen nu met ontwikkeling aan de huidige auto’s. De revolutie in de regels voor 2026 vraagt de volle aandacht. Middelen gaan nu bijna volledig naar de machines voor volgend jaar. Verdere prestatieverbetering aan de huidige bolides levert weinig op.

Red Bull kiest er toch voor om door te pakken. Het team wil Verstappen alle kansen geven in de titelstrijd. De updates in Singapore moeten daarbij helpen.